Video – uradak učenika francuskoga jezika

francuski0603Učenici II. b razreda Gimnazije Mostar koji uče francuski jezik sudjelovali su u  književno-kazališnom projektu kojeg i ove godine u sklopu Dana frankofonije organiziraju Francusko veleposlanstvo i Francuski institut u BiH. U prvoj fazi projekta učenici su snimili trominutni video-zapis vezan uz odabrani izvadak iz romana Manuel d’exil (Priručnik za egzil) autora Velibora Čolića. Uskoro će biti poznato koji odjeli ulaze u uži izbor i stječu pravo za daljnje sudjelovanje u natjecanju. Odabrani odjeli će imati priliku izraditi video-zapis u trajanju od 15 do 30 minuta. Stoga, poželimo puno sreće Miliju, Klari, Emi, Luciji, Lori, Dijani, Ivoni i Matei jer su se potrudili da ovaj video-uradak ugleda svjetlo dana.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Stres u školama

STRES U ŠKOLAMA Rad u školi je dosta zahtjevan posao, posebice za one učitelje i/ili nastavnike srednjih škola koji savjesno i odgovorno pristupaju odgoju i...

Obrazovanje za mir

U okviru programa „Obrazovanje za mir“, NDC Mostar i Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK/Ž održali su trening za profesore srednjih škola. Cilj...

“Peri ruke i uzmi igračku bez muke”

Projekt izrade prirodnih sapuna za djecu mostarskih vrtića je upotpunosti realiziran i to posljednjom,najbitnijom etapom, a to je podnijela sapuna zanimljivog oblika i izgleda...

Frankofonija 2021.godine

Francuski institut u Bosni i Hercegovini ( Ogranak u Mostaru) raspisao je konkurs za izradu najbolje razglednice na francuskom jeziku na temu "Ajfelov toranj",...

Konkurs -Natječaj

Konkurs -natječa za izbor ravnatelja-direktora i zamjenika ravnatelja -direktora možete vidjeti klikom na sljedeći link Konkurs-NatjecajGM