Učenici Gimnazije Mostar u „Danima frankofonije“

frankofonija0404Učenice prvog razreda Tea Demirović i Aida Patak osvojile su drugu nagradu u kategoriji učenika srednjih škola na konkursu za najbolje likovno rješenje razglednice Bonjour de France. Konkurs je raspisao Francuski institut u Bosni i Hercegovini u okviru programa „Frankofonija 2016“, a Gimnaziju Mostar je predstavljalo četrnaest učenika sa sedam radova.Zamjenica direktora Francuskog instituta u Bosni i Hercegovini gđa Cécile Caillou-Robert  je proglasila najbolje radove i dodijelila nagrade učenicima tokom izložbe upriličene u prostorijama odjela Instituta u Mostaru. U prigodnom obraćanju gđa Caillou-Robert je pohvalila učenika, njihove nastavnike i menadžement škola za  iskazani trud i kreativnost.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...

Deutsch macht Spaß

Dragi učenici od I.-IV.razreda, svi ste pozvani da se pridružite novoj sekciji , Deutsch macht Spaß, da poboljšamo komunikaciju, opušteno vladamo izrazima, i kroz...

Sretan vam Europski dan jezika!

"One language sets you in a corridor for life. Two languages open every door along the way." Frank Smith "Wer fremde Sprachen nicht kennt, weiss...