Učenici gimnazije iz Bergeraca ponovo u Mostaru

bergerac2016U sklopu projekta školske razmjene s Gimnazijom Maine de Biran iz Bergeraca (Francuska), trinaest učenika te škole u pratnji dva svoja profesora, bili su gosti naših učenika – polaznika Dvojezičnog frankofonog razreda od 5. do 11.11.2016. godine.Tokom svog boravka u našoj školi, francuski učenici su skupa s našim učenicima bili uključeni u brojne aktivnosti: pohađanje redovne nastave, sportski duel, jednodnevni izlet u okolinu Mostara ( Blagaj-Počitelj-Radimlja) uz obavezan čas historije, pripremni rad za izradu reportaže o partnerstvu dvije škole i susretu različitih kultura, posjeta Sarajevu i prisustvo komemoraciji  u Francuskoj ambasadi u Sarajevu povodom 11. novembra (državni praznik u Francuskoj, kojim se obilježava kraj Prvog svjetskog rata).Uz sav rad, ostalo je i vremena za nezaboravne trenutke druženja i zabave.Uzvratna posjeta naših učenika je planirana za april naredne godine.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest o početku školske godine

Obavijest o početku nove školske godine možete vidjeti klikom na sljedeći link : obavijest za ucenike

12. dani BHAAAS-a (Bosnian-Herzegovinian American Academy of Arts and Sciences) u Gimnaziji Mostar

Ponosni smo domaćini susreta svjetskih znanstvenika, umjetnika, doktora i profesora koji su se okupili na 12. danima BHAAAS-a u BiH u razdoblju od 24....

Popravni ispiti-NPP na hrvatskom jeziku

Raspored popravnih ispita za kolovoz 2021. godine možete vidjeti klikom na sljedeći link: popravni ispiti kolovoz 2021.

Prijava za upis u Gimnaziju Mostar

Prijavu za upis u prvi razred Gimnazije Mostar možete skinuti na sljedećem linku: Prijava na konkurs - natjecaj

Završni ispit u Dvojezičnom frankofonom razredu

Učenici Ebru Zuhal Gilić i Lorens Stranjak su danas s uspjehom položili završni ispit po programu bilingvalne frankofone nastave u Gimnaziji Mostar. Ispit je obavljen...