Učenici gimnazije iz Bergeraca ponovo u Mostaru

bergerac2016U sklopu projekta školske razmjene s Gimnazijom Maine de Biran iz Bergeraca (Francuska), trinaest učenika te škole u pratnji dva svoja profesora, bili su gosti naših učenika – polaznika Dvojezičnog frankofonog razreda od 5. do 11.11.2016. godine.Tokom svog boravka u našoj školi, francuski učenici su skupa s našim učenicima bili uključeni u brojne aktivnosti: pohađanje redovne nastave, sportski duel, jednodnevni izlet u okolinu Mostara ( Blagaj-Počitelj-Radimlja) uz obavezan čas historije, pripremni rad za izradu reportaže o partnerstvu dvije škole i susretu različitih kultura, posjeta Sarajevu i prisustvo komemoraciji  u Francuskoj ambasadi u Sarajevu povodom 11. novembra (državni praznik u Francuskoj, kojim se obilježava kraj Prvog svjetskog rata).Uz sav rad, ostalo je i vremena za nezaboravne trenutke druženja i zabave.Uzvratna posjeta naših učenika je planirana za april naredne godine.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Projekt “Učimo zajedno”

Grupa učenica četvrtih razreda naše škole redovito se okuplja svakog petka od jedanaestog mjeseca kako bi pružile podršku i pomogle osobama s Downovim sindromom...

Svečano obilježavanje 130 godina Gimnazije Mostar

Najbolja zabava je u Gimnaziji! Sretno jubilarnih 130 godina postojanja naše Stare dame! Na današnji dan, prije 130 godina, oglasilo se prvo gimnazijsko zvono. Simbol obrazovanja i...

Mjesec knjige

"Čitanje je putovanje koje nas vodi daleko čak i kad smo ukopani u jedno mjesto" H.L. Borhes Završetak mjeseca oktobra-mjeseca knjige obilježili smo prisustvom interaktivnoj radionici...

Edukacija školskog tima u sklopu projekta Vijeća Evrope/Europe

Gimnazija Mostar jedina je škola iz Hercegovine koja će sa 8 škola sudjelovati/učestovati u projektu "Kvalitetno obrazovanje za sve", koji podržava ured Vijeća Evrope/Europe. Dio...