Učenici gimnazije iz Bergeraca ponovo u Mostaru

bergerac2016U sklopu projekta školske razmjene s Gimnazijom Maine de Biran iz Bergeraca (Francuska), trinaest učenika te škole u pratnji dva svoja profesora, bili su gosti naših učenika – polaznika Dvojezičnog frankofonog razreda od 5. do 11.11.2016. godine.Tokom svog boravka u našoj školi, francuski učenici su skupa s našim učenicima bili uključeni u brojne aktivnosti: pohađanje redovne nastave, sportski duel, jednodnevni izlet u okolinu Mostara ( Blagaj-Počitelj-Radimlja) uz obavezan čas historije, pripremni rad za izradu reportaže o partnerstvu dvije škole i susretu različitih kultura, posjeta Sarajevu i prisustvo komemoraciji  u Francuskoj ambasadi u Sarajevu povodom 11. novembra (državni praznik u Francuskoj, kojim se obilježava kraj Prvog svjetskog rata).Uz sav rad, ostalo je i vremena za nezaboravne trenutke druženja i zabave.Uzvratna posjeta naših učenika je planirana za april naredne godine.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest za učenike

NPP na hrvatskom jeziku Podjela uvjerenja za učenike, poslije završenog polugodišta u školskoj 2021./2022. godini obavit će se u četvrtak, 30.12.2021. godine, prema sljedećem rasporedu: ...

Naši učenici i projekti za Noć istraživača

1.PROJEKT/PROJEKAT: ZELENA ŠKOLA Mentor: prof. Amela Sefo Selimić Učenici: Adna Ćušić,Anes Mušić,Džan Omeragić,Leina Tanović,Lamija Štukan,Belma Bašić • Ovim projektom želimo osvijestiti građane o štetnosti koje se nalaze...

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...