Trodnevne edukativne radionice

U periodu od 26.do 29. septembra učenice Nejla Kaminić i Emina Kuštrić, zajedno s našim bivšim učenicama Adnom Ćušić i Lamijom Štukan, bile su dio MoYouthCamp programa u organizaciji Vijeća mladih Grada Mostara.
Učesnice su prisustvovale raznovrsnim, edukativnim, ali i zabavnim radionicama, usavršile svoje komunikacijske vještine i radile na samopouzdanju i savladavanju straha od javnog nastupa. Upoznale su članove raznih nevladinih organizacija te stupile u kontakt s predstavnicima organa vlasti Grada Mostara.
Vrijedno je napomenuti da su učesnici radili na projektima kao što su: “Volonterizam i građanski aktivizam”, “Omladinsko organizovanje u Gradu Mostaru”, “Mladi u tehnologiji” i sl. čijom implementacijom se mogu olakšati i/ili riješiti problemi mladih današnjice.
NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Projekt “Učimo zajedno”

Grupa učenica četvrtih razreda naše škole redovito se okuplja svakog petka od jedanaestog mjeseca kako bi pružile podršku i pomogle osobama s Downovim sindromom...

Svečano obilježavanje 130 godina Gimnazije Mostar

Najbolja zabava je u Gimnaziji! Sretno jubilarnih 130 godina postojanja naše Stare dame! Na današnji dan, prije 130 godina, oglasilo se prvo gimnazijsko zvono. Simbol obrazovanja i...

Mjesec knjige

"Čitanje je putovanje koje nas vodi daleko čak i kad smo ukopani u jedno mjesto" H.L. Borhes Završetak mjeseca oktobra-mjeseca knjige obilježili smo prisustvom interaktivnoj radionici...

Edukacija školskog tima u sklopu projekta Vijeća Evrope/Europe

Gimnazija Mostar jedina je škola iz Hercegovine koja će sa 8 škola sudjelovati/učestovati u projektu "Kvalitetno obrazovanje za sve", koji podržava ured Vijeća Evrope/Europe. Dio...