Treće mjesto takmičenje iz historije

Arhiv HNK je i ove godine organizirao takmičenje iz historije na nivou srednjih škola. Teme naučnoistraživačkih radova bile su:

  1. Hivzija Hasandedić – život i djelo
  2. Fra Grgo Martić – život i djelo
  3. Jevto Dedijer – život i djelo

Na konkurs su se odazvali naši učenici: Amina Omerika, Faris Begović, Amina Rokša, Ismar Omanović, Iris Ružić,  Merisa Nazdrajić i Selma Bajat, pod vodstvom prof. Azera Tipure. Po rezultatima objavljenim 12.12.2015. godine, naša učenica Selma Bajat je osvojila treće mjesto s radom na temu: ,, Jevto Dedijer- život i djelo˝, čime je nastavljen dugogodišnji kontinuitet osvajanja nagrada Gimnazije Mostar i Historijske sekcije.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Naši učenici i projekti za Noć istraživača

1.PROJEKT/PROJEKAT: ZELENA ŠKOLA Mentor: prof. Amela Sefo Selimić Učenici: Adna Ćušić,Anes Mušić,Džan Omeragić,Leina Tanović,Lamija Štukan,Belma Bašić • Ovim projektom želimo osvijestiti građane o štetnosti koje se nalaze...

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...

Deutsch macht Spaß

Dragi učenici od I.-IV.razreda, svi ste pozvani da se pridružite novoj sekciji , Deutsch macht Spaß, da poboljšamo komunikaciju, opušteno vladamo izrazima, i kroz...