Tradicionalni konkurs Arhiva HNK

Na tradicionalnom konkursu Arhiva HNK za učenike srednjih škola s područja HNK, ove godine učestvovalo je, uprkos otežavajućim društvenim okolnostima, 5 učenika Gimnazije Mostar, pod mentorstvom profesora historije Azera Tipure. I ove godine naši učenici su nastavili kontinuitet osvajanja nagrada, tako da je 2. mjesto osvojila učenica II1 odjeljenja, Ema Huseinbegović, koja je radila naučno-istraživački rad na temu: “Ljubo Mihić, istoričar i geograf”, a to drugo mjesto je osvojio (podijelio) i Emin kolega iz istog odjeljenja, Anis Batlak s radom na istu temu. Čestitke nagrađenim učenicima i ostalim učesnicima jer najveća nagrada je neophodno znanje o metodologiji izrade naučno-istraživačkih radova, što će biti neophodno u daljem školovanju.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

BLS obuka

Prva skupina profesora Gimnazije Mostar sudjeluje u BLS obuci za pružanje prve pomoći unesrećenima. Svatko se može naći u situaciji da mu je potrebna...

Gimnazija Mostar za Bunu

Jučer i danas, za Dan škole Gimnazije Mostar, profesor Saša Šantić je organizirao likovnu radionicu u kojoj je u duhu steAm projekta uskladio izradu...

Svjetski dan nepušenja

Svake godine 31.svibnja/maja obilježavamo , kojeg je potakla Svjetska zdravstvena organizacija 1987. godine. Pušenje duhana danas se smatra jednim od najznačajnijih čimbenika rizika za...

Dan Gimnazije Mostar

Danas je Dan Gimnazije Mostar. Stara damo, neka ti je sretan rođendan! Učenici Vijeća učenika Gimnazije Mostar pripremili su prigodnu čestitku kao poziv budućim gimnazijalcima! Dobro...

Dan škole

Učenici dramske sekcije su kratkim videouratkom obilježili Dan škole. Pogledajte kako se naša škola osjeća u ovo pandemijsko vrijeme. Tekstopisac: Luka Marić Gimnazija: Lana Gačić Snimatelj i...