Tradicionalni konkurs Arhiva HNK

Na tradicionalnom konkursu Arhiva HNK za učenike srednjih škola s područja HNK, ove godine učestvovalo je, uprkos otežavajućim društvenim okolnostima, 5 učenika Gimnazije Mostar, pod mentorstvom profesora historije Azera Tipure. I ove godine naši učenici su nastavili kontinuitet osvajanja nagrada, tako da je 2. mjesto osvojila učenica II1 odjeljenja, Ema Huseinbegović, koja je radila naučno-istraživački rad na temu: “Ljubo Mihić, istoričar i geograf”, a to drugo mjesto je osvojio (podijelio) i Emin kolega iz istog odjeljenja, Anis Batlak s radom na istu temu. Čestitke nagrađenim učenicima i ostalim učesnicima jer najveća nagrada je neophodno znanje o metodologiji izrade naučno-istraživačkih radova, što će biti neophodno u daljem školovanju.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Možda ima ljepših, ali nema dražih..

Povodom 1.marta - Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, Pedagoški zavod Mostar i IC štamparija Mostar, raspisali su literarni konkurs na temu : "Možda ima ljepših,...

Svirajte mi jesen stiže dunjo moja

Gimnazija Mostar-Svirajte mi jesen stiže dunjo moja Glavne uloge:Leina Tanović i Emir Rahimić Kamera i snimanje:Lamija Štukan i Emir Rahimić Montaza:Adna Ćušić Anisa Gosto Melisa Šuta https://www.facebook.com/novinarskaGM/videos/2791712564412482

Intercultural learning: From history to future

U periodu/razdoblju od 23.2. do 25.2.2021. godine održane su završne aktivnosti  projekta "Intercultural learning: From history to future". U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i...

Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Dan ružičastih majica se obilježava zadnje srijede u mjesecu februaru, a proglašen je Međunarodnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja u školama. Obilježavanje ovog dana potaknuto...

Dan engleskog jezika

Dan engleskog jezika obilježava se 23.4.2021., Novinarska sekcija vam daje prijedlog da odaberete jednu knjigu s popisa i pročitate ju na engleskom jeziku. Imate...