Tradicionalni konkurs Arhiva HNK

Na tradicionalnom konkursu Arhiva HNK za učenike srednjih škola s područja HNK, ove godine učestvovalo je, uprkos otežavajućim društvenim okolnostima, 5 učenika Gimnazije Mostar, pod mentorstvom profesora historije Azera Tipure. I ove godine naši učenici su nastavili kontinuitet osvajanja nagrada, tako da je 2. mjesto osvojila učenica II1 odjeljenja, Ema Huseinbegović, koja je radila naučno-istraživački rad na temu: “Ljubo Mihić, istoričar i geograf”, a to drugo mjesto je osvojio (podijelio) i Emin kolega iz istog odjeljenja, Anis Batlak s radom na istu temu. Čestitke nagrađenim učenicima i ostalim učesnicima jer najveća nagrada je neophodno znanje o metodologiji izrade naučno-istraživačkih radova, što će biti neophodno u daljem školovanju.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Naši učenici i projekti za Noć istraživača

1.PROJEKT/PROJEKAT: ZELENA ŠKOLA Mentor: prof. Amela Sefo Selimić Učenici: Adna Ćušić,Anes Mušić,Džan Omeragić,Leina Tanović,Lamija Štukan,Belma Bašić • Ovim projektom želimo osvijestiti građane o štetnosti koje se nalaze...

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...

Deutsch macht Spaß

Dragi učenici od I.-IV.razreda, svi ste pozvani da se pridružite novoj sekciji , Deutsch macht Spaß, da poboljšamo komunikaciju, opušteno vladamo izrazima, i kroz...