Tjedan frankofonije

Učenici osnovnih i srednjih škola iz cijele BiH sudjelovali su u projektu pod nazivom „Opiši mi svoju zemlju“ koji je pokrenut u sklopu ovogodišnjeg Tjedna frankofonije. Zadatak je bio predstaviti svoju zemlju ili svoj grad u formi stripa. Ivona Drinovac, učenica III.b odjela Gimnazije Mostar, osvojila je IV. mjesto u konkurenciji više od sedamdeset radova. Dodjela nagrade upriličena je u prostorijama Francuskog instituta u Mostaru u srijedu 18. travnja uz prisustvo učenika Gimnazije, II. gimnazije Mostar te njihovih profesorica francuskoga jezika Lidije Rotim i Indire Maksumić. Školsku torbu i pribor Ivoni je uručila voditeljica Instituta Jasmina Zvonić, a svim prisutnima darovane su bilježnice, olovke i drugi reklamni materijal. Na kraju druženja učenici su se osvježili sokovima i kolačima te iskoristili priliku i informirali se o uvjetima studiranja u Francuskoj. Obje škole su dobile i jumbo plakat na kojemu su predstavljeni radovi svih sudionika ovogodišnjeg natjecanja.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest za učenike

Nastava u školskoj 2023./2024. godini počinje u ponedjeljak, 4.9.2023. godine, prema sljedećem rasporedu: I. smjena – treći i četvrti razred s početkom nastave u 7,30...

UPIS UČENIKA U ŠKOLSKU 2023./24. GODINU

Upis učenika u druge, treće i četvrte razrede za školsku 2023./24. Godinu obavit će se u utorak, 29.8.2023. godine u vremenu od 8:30 do...

Popravni ispit NPPNHJ

Raspored polaganja popravnih jspita u kolovozu možete vidjeti klikom na sljedeći link popravni 2023  

Obavijest za učenike

Podjela svjedodžbi,  diploma i zahvalnica za učenike od prvog do trećeg razreda održat će se u srijedu 28.lipnja 2023. prema sljedećem rasporedu: Prvi odjeli ...

Školski godišnjak 2022./2023.

Još uvijek niste odlučili koju školu upisati? Klara Jovanović, učenica 1.c razreda, je pripremila pregled svih aktivnosti koje smo imali u školskoj 2022./2023. godini. Dobro ste...