Tjedan frankofonije

Učenici osnovnih i srednjih škola iz cijele BiH sudjelovali su u projektu pod nazivom „Opiši mi svoju zemlju“ koji je pokrenut u sklopu ovogodišnjeg Tjedna frankofonije. Zadatak je bio predstaviti svoju zemlju ili svoj grad u formi stripa. Ivona Drinovac, učenica III.b odjela Gimnazije Mostar, osvojila je IV. mjesto u konkurenciji više od sedamdeset radova. Dodjela nagrade upriličena je u prostorijama Francuskog instituta u Mostaru u srijedu 18. travnja uz prisustvo učenika Gimnazije, II. gimnazije Mostar te njihovih profesorica francuskoga jezika Lidije Rotim i Indire Maksumić. Školsku torbu i pribor Ivoni je uručila voditeljica Instituta Jasmina Zvonić, a svim prisutnima darovane su bilježnice, olovke i drugi reklamni materijal. Na kraju druženja učenici su se osvježili sokovima i kolačima te iskoristili priliku i informirali se o uvjetima studiranja u Francuskoj. Obje škole su dobile i jumbo plakat na kojemu su predstavljeni radovi svih sudionika ovogodišnjeg natjecanja.

Comments are closed