Tjedan frankofonije

Učenici osnovnih i srednjih škola iz cijele BiH sudjelovali su u projektu pod nazivom „Opiši mi svoju zemlju“ koji je pokrenut u sklopu ovogodišnjeg Tjedna frankofonije. Zadatak je bio predstaviti svoju zemlju ili svoj grad u formi stripa. Ivona Drinovac, učenica III.b odjela Gimnazije Mostar, osvojila je IV. mjesto u konkurenciji više od sedamdeset radova. Dodjela nagrade upriličena je u prostorijama Francuskog instituta u Mostaru u srijedu 18. travnja uz prisustvo učenika Gimnazije, II. gimnazije Mostar te njihovih profesorica francuskoga jezika Lidije Rotim i Indire Maksumić. Školsku torbu i pribor Ivoni je uručila voditeljica Instituta Jasmina Zvonić, a svim prisutnima darovane su bilježnice, olovke i drugi reklamni materijal. Na kraju druženja učenici su se osvježili sokovima i kolačima te iskoristili priliku i informirali se o uvjetima studiranja u Francuskoj. Obje škole su dobile i jumbo plakat na kojemu su predstavljeni radovi svih sudionika ovogodišnjeg natjecanja.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Intercultural learning: From history to future

Dana 24.11.2020. godine s aktivnostima je počeo projekat "Intercultural learning: From history to future". U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i učenika iz Gimnazije Mostar...

Znanjem gradi BiH

ZNANJEM GRADI BiH! Perzijsko-bosanski koledž s internatom održao je još jedno takmičenje za učenike osnovnih i srednjih škola povodom Dana državnosti BiH. PRVO MJESTO za...

Servisno učenje u nastavi

Dana 20.11.2020. godine održan je webinar u organizaciji MIOS Tuzla na temu “Nastavak saradnje sa školama na implementiranju Servisnog učenja u nastavi”. Webinaru je...

Međunarodni dan tolerancije

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. novembra. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje različitosti. Učenice III1 razreda Gimnazije Mostar obilježile...

Svjetski dan šećerne bolesti

Svjetski dan šećerne bolesti obilježava se 14. novembra. Cilj je podizanje svijesti o utjecaju šećerne bolesti na porodicu oboljele osobe, edukacije porodice i oboljelih,...