Tjedan frankofonije

Učenici osnovnih i srednjih škola iz cijele BiH sudjelovali su u projektu pod nazivom „Opiši mi svoju zemlju“ koji je pokrenut u sklopu ovogodišnjeg Tjedna frankofonije. Zadatak je bio predstaviti svoju zemlju ili svoj grad u formi stripa. Ivona Drinovac, učenica III.b odjela Gimnazije Mostar, osvojila je IV. mjesto u konkurenciji više od sedamdeset radova. Dodjela nagrade upriličena je u prostorijama Francuskog instituta u Mostaru u srijedu 18. travnja uz prisustvo učenika Gimnazije, II. gimnazije Mostar te njihovih profesorica francuskoga jezika Lidije Rotim i Indire Maksumić. Školsku torbu i pribor Ivoni je uručila voditeljica Instituta Jasmina Zvonić, a svim prisutnima darovane su bilježnice, olovke i drugi reklamni materijal. Na kraju druženja učenici su se osvježili sokovima i kolačima te iskoristili priliku i informirali se o uvjetima studiranja u Francuskoj. Obje škole su dobile i jumbo plakat na kojemu su predstavljeni radovi svih sudionika ovogodišnjeg natjecanja.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Stres u školama

STRES U ŠKOLAMA Rad u školi je dosta zahtjevan posao, posebice za one učitelje i/ili nastavnike srednjih škola koji savjesno i odgovorno pristupaju odgoju i...

Obrazovanje za mir

U okviru programa „Obrazovanje za mir“, NDC Mostar i Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK/Ž održali su trening za profesore srednjih škola. Cilj...

“Peri ruke i uzmi igračku bez muke”

Projekt izrade prirodnih sapuna za djecu mostarskih vrtića je upotpunosti realiziran i to posljednjom,najbitnijom etapom, a to je podnijela sapuna zanimljivog oblika i izgleda...

Frankofonija 2021.godine

Francuski institut u Bosni i Hercegovini ( Ogranak u Mostaru) raspisao je konkurs za izradu najbolje razglednice na francuskom jeziku na temu "Ajfelov toranj",...

Konkurs -Natječaj

Konkurs -natječa za izbor ravnatelja-direktora i zamjenika ravnatelja -direktora možete vidjeti klikom na sljedeći link Konkurs-NatjecajGM