Takmičenje u poduzetništvu

Četvrto državno takmičenje srednjoškolaca u poduzetništvu (Munja Business Challenge) održano je 12. i 13. aprila u Sarajevu (Networks Centar), u orgnizaciji Inkubatora društvenih inovacija „Munja“. Na takmičenju je učestvovalo 76 učenika srednjih škola iz 20 gradova.  Učenici naše škole: Azra Turkić, Hatidža Fočić, Amna Jupić i Sanel Krvavac učestvovali su u mješovitim timovima koji uz pomoć mentora osmišljavaju rješenje zadanog poslovnog problema, svoj biznis proizvod ili uslugu i prezentuju ga pred stručnim žirijem i ostalim učesnicima. Kroz Business Challenge mladi razvijaju svijest o biznisu i poduzetništvu, kao i vještine rješavanja problema, timskog rada, analitičkog razmišljanja, prezentacijske vještine, te unapređuju vlastito samopouzdanje – sve  što je sutra od velike važnosti kada se nađu na tržištu rada.

Četiri pobjednička tima predstavljat će BiH na regionalnom takmičenju u Zagrebu od 17. do 19. aprila 2016. god. Naši učenici, Sanel i Hatidža, su članovi pobjedničkih timova, te im želimo sreću na predstojećem takmičenju.

poduzetnistvo

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Projekt “Učimo zajedno”

Grupa učenica četvrtih razreda naše škole redovito se okuplja svakog petka od jedanaestog mjeseca kako bi pružile podršku i pomogle osobama s Downovim sindromom...

Svečano obilježavanje 130 godina Gimnazije Mostar

Najbolja zabava je u Gimnaziji! Sretno jubilarnih 130 godina postojanja naše Stare dame! Na današnji dan, prije 130 godina, oglasilo se prvo gimnazijsko zvono. Simbol obrazovanja i...

Mjesec knjige

"Čitanje je putovanje koje nas vodi daleko čak i kad smo ukopani u jedno mjesto" H.L. Borhes Završetak mjeseca oktobra-mjeseca knjige obilježili smo prisustvom interaktivnoj radionici...

Edukacija školskog tima u sklopu projekta Vijeća Evrope/Europe

Gimnazija Mostar jedina je škola iz Hercegovine koja će sa 8 škola sudjelovati/učestovati u projektu "Kvalitetno obrazovanje za sve", koji podržava ured Vijeća Evrope/Europe. Dio...