Svjetski dan šećerne bolesti

Svjetski dan šećerne bolesti obilježava se 14. novembra. Cilj je podizanje svijesti o utjecaju šećerne bolesti na porodicu oboljele osobe, edukacije porodice i oboljelih, prevencija i važnost uloge porodice u njezi i liječenju za oboljele. Učenik Gimnazije Mostar, kao član ekološke sekcije, pripremio je video koji govori o prevenciji razvoja bolesti.
Procijenite svoj rizik od razvoja šećerne bolesti tipa 2
Dob ili genetsku predispoziciju ne možete promijeniti. Međutim, na Vama su ostali faktori koji utječu na sklonost razvoju bolesti kao što su prekomjerna tjelesna težina, trbušna debljina, sjedilački način života, prehrambene navike i pušenje.
Informišite se koliki je Vaš rizik i kako ga smanjiti pomoću Upitnika za procjenu rizika od razvoja šećerne bolesti tipa 2.
NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Servisno učenje u nastavi

Dana 20.11.2020. godine održan je webinar u organizaciji MIOS Tuzla na temu “Nastavak saradnje sa školama na implementiranju Servisnog učenja u nastavi”. Webinaru je...

Međunarodni dan tolerancije

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. novembra. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje različitosti. Učenice III1 razreda Gimnazije Mostar obilježile...

Svjetski dan šećerne bolesti

Svjetski dan šećerne bolesti obilježava se 14. novembra. Cilj je podizanje svijesti o utjecaju šećerne bolesti na porodicu oboljele osobe, edukacije porodice i oboljelih,...

Science overcomes prejudice

Dana 10.11.2020. godine u prostorijama Gimnazije Mostar potpisan je memorandum o saradnji/suradnji između Gimnazije Mostar i Udruge SPARK škola. Predmet potpisivanja Memoranduma jeste uspostavljanje ...

One B&H, One Book/Jedna BiH, jedna knjiga

Gimnazija Mostar se putem sekcije English Club i u suradnji s našim stalnim partnerom, Američkim kutkom Mostar, prijavila za sudjelovanje u projektu One B&H,...