Suradnja Gimnazije Mostar, OŠ Zalik i OŠ Ilije Jakovljevića

Gimnazija Mostar, OŠ Zalik i OŠ Ilje Jakovljevića, 15.3. 2018. godine, zajedno sa svojim mentorima Jadrankom Bešo, Sašom Šantićem, Zorkom Mikulić, Eldinom Kara i Vildom Husković izradili su zajednički plakat na temu „Boje Hercegovine“. Svaka škola je istražila dio sliva rijeke Neretve i na zajedničkoj izradi portofolia sastavili zajednički plakat. Učenici OŠ Zalik istražili su Neretvu i vode Jablanice, učenici OŠ Ilije Jakovljevića istražili su Hutovo Blato i Trebižat, a Gimnazija Mostar Bunu, Bregavu, Lišticu i Radobolju. Vizualna ideja je bila da se napravi plakat A0 formata na kojemu će učenici naslikati kartu cijelog sliva Neretve s pritokama, te da pored svake rijeke napišu osnovne podatke i zalijepe odabrane slike. Boje koje dominiraju na svijetlo plavom plakatu su plava i zelena. Učenicima je savjetovano da naglase ekologiju naših rijeka.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Intercultural learning: From history to future

U periodu/razdoblju od 23.2. do 25.2.2021. godine održane su završne aktivnosti  projekta "Intercultural learning: From history to future". U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i...

Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Dan ružičastih majica se obilježava zadnje srijede u mjesecu februaru, a proglašen je Međunarodnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja u školama. Obilježavanje ovog dana potaknuto...

Dan engleskog jezika

Dan engleskog jezika obilježava se 23.4.2021., Novinarska sekcija vam daje prijedlog da odaberete jednu knjigu s popisa i pročitate ju na engleskom jeziku. Imate...

Laboratorij

"Sve što čujem zaboravim, što vidim zapamtim, a što uradim znam." Učenici II 1 razreda Gimnazije Mostar su ispitivali katione I i II analitičke grupe. Mali...

Bogatstvo različitosti!

Od 2000. godine svakog 21. februara/veljače obilježava se Međunarodni dan maternjeg/materinskog jezika s ciljem njegovanja kulturne i jezičke/jezične različitosti. Tim povodom Jezična sekcija (NPP...