Studijsko putovanje Zagreb

Protekli vikend (6.12.-8.12.) učenici drugih i trećih razreda boravili su na studijiskom putovanju u Zagrebu u pratnji profesorica, prof. Anite Marijanović, prof. Romele Šunjić, prof. Dijane Ereš i prof. Dijane Juričić.U petak smo posjetili Stari grad Ozalj, Zrinsko-Frankopanski dvorac te muzej koji se nalazi u dvorcu. U muzeju smo naučili dosta o povijesti tih plemićkih obitelji te postali bogatiji zbog novog iskustva i susreta sa suvremenom umjetnosti, tj. pogledali smo izložbu umjetnica Irene Cindrić, Bernarde Furjanić, ali i mnogih drugih umjetnika/ca.Smješteni smo bili u Dubravi, u Gradu mladih. U subotu smo prošetali središtem Zagreba, a po izboru mogli smo posjetiti Muzej iluzija, Arheološki muzej ili Muzej prekinutih veza. Iskoristili smo prigodu i prošetali Adventom u Zagrebu.U nedjelju smo imali prigodu posjetiti Tehnički muzej Nikola Tesla i Arena trgovački centar nakon čega je uslijedio povratak u Mostar.Zahvaljujemo profesoricama u pratnji, bilo je ovo predivno iskustvo.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Raspored polaganja maturalnih ispita u školskoj 2021./2022. godini NPP na hrvatskom jeziku

Za preuzimanje informacija o polaganju maturalnih ispita kliknite na sljedeću poveznicu: Raspored-polaganja-maturalnih-ispita-u-skolskoj-2021.-2022.-godini-NPP na hrvatskom jeziku

KORANA MAKSUMIĆ OSVOJILA PRVO MJESTO NA KANTONALNOM TAKMIČENJU IZ ENGLESKOG JEZIKA

Ovogodišnje Kantonalno takmičenje iz engleskog jezika za učenike srednjih škola održano je 16. aprila 2022. godine u organizaciji Pedagoškog zavoda Mostar, uz podršku Internacionalnog...

KANTONALNI PRVACI I IZ HISTORIJE

Na Kantonalnom takmičenju iz historije, u organizaciji Pedagoškog zavoda Mostar, učenici naše škole: Riad Guzin, Džan Omeragić, Tarik Begović i Ilhana Husović, uz mentorstvo...

U KONKURENCIJI OD 650 UČENIKA, MAJLA ZAKLAN OSVOJILA 5. MJESTO NA DRŽAVNOM NIVOU

Na matematičkom takmičenju "Klokan - matematičar bez granica", učenica Majla Zaklan na školskom nivou osvojila je prvo, a u ukupnom poretku na državnom nivou,...

DODEJLA ZAHVALNICA I PRIZNANJA MATURANTIMA KOJI SU KROZ SVE ČETIRI GODINE SREDNJOŠKOLSKOG ŠKOLOVANJA DALI ZNAČAJAN DOPRINOS RADU I PREDSTAVLJANJU ŠKOLE

Voljeti svoju školu, biti dio nje, osjećati je kao svoj drugi dom, to su naši ciljevi! Mnogi učenici svoju Staru damu tako i doživljavaju. Rado...