Stem sajam prvi dan

Na dvodnevnom STEM sajmu koji je otvoren danas 19.11.2019. u Intera tehnološkom parku, okupili su se predstavnici 12 škola iz Republike Srpske, Brčko distrikta, Sarajevskoga kantona i Hercegovačko-neretvanske županije/kantona, koje su u sklopu projekta “Unaprjeđenje osnovnoga učenja i obrazovanja u BiH (ENABLE BiH)” dobile STEM kabinete. Naša se škola predstavila sa dva projekta pod nazivom ”3D modeliranje” i ”Moj grad-moj učitelj”. Nakon registracije učenika, te radionica Pythona, Arduina, Robotike i Kemije/Hemije uslijedilo je obraćanje motivacijskih govornika te na kraju predstavljanje projekata model škola.Ponosni smo na naše učenike i njihove profesore. Hvala što predstavljate školu na najbolji mogući način!

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Stres u školama

STRES U ŠKOLAMA Rad u školi je dosta zahtjevan posao, posebice za one učitelje i/ili nastavnike srednjih škola koji savjesno i odgovorno pristupaju odgoju i...

Obrazovanje za mir

U okviru programa „Obrazovanje za mir“, NDC Mostar i Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK/Ž održali su trening za profesore srednjih škola. Cilj...

“Peri ruke i uzmi igračku bez muke”

Projekt izrade prirodnih sapuna za djecu mostarskih vrtića je upotpunosti realiziran i to posljednjom,najbitnijom etapom, a to je podnijela sapuna zanimljivog oblika i izgleda...

Frankofonija 2021.godine

Francuski institut u Bosni i Hercegovini ( Ogranak u Mostaru) raspisao je konkurs za izradu najbolje razglednice na francuskom jeziku na temu "Ajfelov toranj",...

Konkurs -Natječaj

Konkurs -natječa za izbor ravnatelja-direktora i zamjenika ravnatelja -direktora možete vidjeti klikom na sljedeći link Konkurs-NatjecajGM