Regionalno takmičenje Spelling Bee 2016

spelingbeeJučer je u prostorijama Američkog kutka Mostar i Narodnoj biblioteci/knjižnici HNK/Ž održano je Regionalno takmičenje u Pčelici sricanja 2016 (Spelling Bee 2016). Na takmičenju je učestvovalo 60 učenika s područja Hercegovine. Prvo mjesto je osvojio naš učenik Tarik Raljević, dok je drugo mjesto pripalo Kristijanu Mihalju (Gimnazija Fra Grge Martića Posušje), a treće Nedimu Baljiću (JU Srednja škola Jablanica). Tarik i Kristijan su se ovim rezultatom plasirali na državno Spelling Bee takmičenje koje će biti održano 14.5.2016. godine u Sarajevu. Želimo im mnogo sreće i uspjeha u nadolazećem takmičenju!

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Peri ruke i uzmi igračku bez muke

Realizacija projekta "" Naši učenici i profesori vrijedno rade na proizvodnji sapuna za djecu, polaznike vrtića.

Interactive Workshop on British Culture

Dana 4.3.2021. godine učenici IV2 razreda su pratili radionicu pod nazivom: Interactive Workshop on British Culture ("What comes to your mind when you think...

Možda ima ljepših, ali nema dražih..

Povodom 1.marta - Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, Pedagoški zavod Mostar i IC štamparija Mostar, raspisali su literarni konkurs na temu : "Možda ima ljepših,...

Svirajte mi jesen stiže dunjo moja

Gimnazija Mostar-Svirajte mi jesen stiže dunjo moja Glavne uloge:Leina Tanović i Emir Rahimić Kamera i snimanje:Lamija Štukan i Emir Rahimić Montaza:Adna Ćušić Anisa Gosto Melisa Šuta https://www.facebook.com/novinarskaGM/videos/2791712564412482

Intercultural learning: From history to future

U periodu/razdoblju od 23.2. do 25.2.2021. godine održane su završne aktivnosti  projekta "Intercultural learning: From history to future". U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i...