Regionalno takmičenje Spelling Bee 2016

spelingbeeJučer je u prostorijama Američkog kutka Mostar i Narodnoj biblioteci/knjižnici HNK/Ž održano je Regionalno takmičenje u Pčelici sricanja 2016 (Spelling Bee 2016). Na takmičenju je učestvovalo 60 učenika s područja Hercegovine. Prvo mjesto je osvojio naš učenik Tarik Raljević, dok je drugo mjesto pripalo Kristijanu Mihalju (Gimnazija Fra Grge Martića Posušje), a treće Nedimu Baljiću (JU Srednja škola Jablanica). Tarik i Kristijan su se ovim rezultatom plasirali na državno Spelling Bee takmičenje koje će biti održano 14.5.2016. godine u Sarajevu. Želimo im mnogo sreće i uspjeha u nadolazećem takmičenju!

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Servisno učenje u nastavi

Dana 20.11.2020. godine održan je webinar u organizaciji MIOS Tuzla na temu “Nastavak saradnje sa školama na implementiranju Servisnog učenja u nastavi”. Webinaru je...

Međunarodni dan tolerancije

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. novembra. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje različitosti. Učenice III1 razreda Gimnazije Mostar obilježile...

Svjetski dan šećerne bolesti

Svjetski dan šećerne bolesti obilježava se 14. novembra. Cilj je podizanje svijesti o utjecaju šećerne bolesti na porodicu oboljele osobe, edukacije porodice i oboljelih,...

Science overcomes prejudice

Dana 10.11.2020. godine u prostorijama Gimnazije Mostar potpisan je memorandum o saradnji/suradnji između Gimnazije Mostar i Udruge SPARK škola. Predmet potpisivanja Memoranduma jeste uspostavljanje ...

One B&H, One Book/Jedna BiH, jedna knjiga

Gimnazija Mostar se putem sekcije English Club i u suradnji s našim stalnim partnerom, Američkim kutkom Mostar, prijavila za sudjelovanje u projektu One B&H,...