Specijalna nagrada za Katarinu Antelj i Denisu Zolj za likovni rad na Danima frankofonije 2018

Učenice II razreda Katarina Antelj i Denisa Zolj dobitnice su specijalne nagrade na konkursu „Frankofono kinematografsko naslijeđe“. Rad spomenutih učenica je prikupio najviše „like-ova“ na Facebook profilu Francuskog instituta u Bosni i Hercegovini od 15. do 19. marta 2018. godine. Konkurs je raspisao Francuski institut u Bosni i Hercegovini povodom 20. marta, Međunarodnog dana frankofonije.Učenici naše škole Ebru-Zuhal Gilić, Lejla Kljako, Sara Mahmić, Samra-Mida Mesihović, Lamija Rahimić i Lorens Stranjak su se predstavili sa svojim radovima na izložbi koja je otvorena u odjelu Instituta u Mostaru 20.3.2018. godine prilikom proglašenja najboljih radova na ovogodišnjem konkursu.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Servisno učenje u nastavi

Dana 20.11.2020. godine održan je webinar u organizaciji MIOS Tuzla na temu “Nastavak saradnje sa školama na implementiranju Servisnog učenja u nastavi”. Webinaru je...

Međunarodni dan tolerancije

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. novembra. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje različitosti. Učenice III1 razreda Gimnazije Mostar obilježile...

Svjetski dan šećerne bolesti

Svjetski dan šećerne bolesti obilježava se 14. novembra. Cilj je podizanje svijesti o utjecaju šećerne bolesti na porodicu oboljele osobe, edukacije porodice i oboljelih,...

Science overcomes prejudice

Dana 10.11.2020. godine u prostorijama Gimnazije Mostar potpisan je memorandum o saradnji/suradnji između Gimnazije Mostar i Udruge SPARK škola. Predmet potpisivanja Memoranduma jeste uspostavljanje ...

One B&H, One Book/Jedna BiH, jedna knjiga

Gimnazija Mostar se putem sekcije English Club i u suradnji s našim stalnim partnerom, Američkim kutkom Mostar, prijavila za sudjelovanje u projektu One B&H,...