Seminar o suzbijanju etničke segregacije

U pratnji direktora i zamjenice direktora Gimnazije Mostar, Amina Avdić, Benjamin Selimotić, Jelena Pehar i Marko Golemac, učenici trećeg razreda, prisustvovali su seminaru na Jahorini u periodu od 28. do 30.9.2018. godine. Seminar je održan u organizaciji Vijeća Evrope na temu diskriminacije, stereotipa i predrasuda koje su prisutne kako među mlađom tako i među starijom populacijom u današnje vrijeme. Kroz predavanja, radionice i druge edukativne načine predavači su pokušali uključiti sve učesnike u razgovor, nastojeći im proširiti vidike o različitosti među ljudima.Cjelokupan cilj seminara je poboljšanje kvaliteta obrazovanja u Bosni  Hercegovini kroz suzbijanje etničke segregacije u formalnom obrazovnom sistemu putem primjene antidiskriminatornih pristupa u skladu sa standardima i praksama Vijeća  Evrope. Nema sumnje da je cilj postignut  jer su naši učenici uživali u druženju s vršnjacima iz svih krajeva Bosne i Hercegovine. Naravno, slobodno vrijeme su iskoristili  i za obilazak Jahorine i Sarajeva.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Stres u školama

STRES U ŠKOLAMA Rad u školi je dosta zahtjevan posao, posebice za one učitelje i/ili nastavnike srednjih škola koji savjesno i odgovorno pristupaju odgoju i...

Obrazovanje za mir

U okviru programa „Obrazovanje za mir“, NDC Mostar i Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK/Ž održali su trening za profesore srednjih škola. Cilj...

“Peri ruke i uzmi igračku bez muke”

Projekt izrade prirodnih sapuna za djecu mostarskih vrtića je upotpunosti realiziran i to posljednjom,najbitnijom etapom, a to je podnijela sapuna zanimljivog oblika i izgleda...

Frankofonija 2021.godine

Francuski institut u Bosni i Hercegovini ( Ogranak u Mostaru) raspisao je konkurs za izradu najbolje razglednice na francuskom jeziku na temu "Ajfelov toranj",...

Konkurs -Natječaj

Konkurs -natječa za izbor ravnatelja-direktora i zamjenika ravnatelja -direktora možete vidjeti klikom na sljedeći link Konkurs-NatjecajGM