Seminar o suzbijanju etničke segregacije

U pratnji direktora i zamjenice direktora Gimnazije Mostar, Amina Avdić, Benjamin Selimotić, Jelena Pehar i Marko Golemac, učenici trećeg razreda, prisustvovali su seminaru na Jahorini u periodu od 28. do 30.9.2018. godine. Seminar je održan u organizaciji Vijeća Evrope na temu diskriminacije, stereotipa i predrasuda koje su prisutne kako među mlađom tako i među starijom populacijom u današnje vrijeme. Kroz predavanja, radionice i druge edukativne načine predavači su pokušali uključiti sve učesnike u razgovor, nastojeći im proširiti vidike o različitosti među ljudima.Cjelokupan cilj seminara je poboljšanje kvaliteta obrazovanja u Bosni  Hercegovini kroz suzbijanje etničke segregacije u formalnom obrazovnom sistemu putem primjene antidiskriminatornih pristupa u skladu sa standardima i praksama Vijeća  Evrope. Nema sumnje da je cilj postignut  jer su naši učenici uživali u druženju s vršnjacima iz svih krajeva Bosne i Hercegovine. Naravno, slobodno vrijeme su iskoristili  i za obilazak Jahorine i Sarajeva.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Intercultural learning: From history to future

Dana 24.11.2020. godine s aktivnostima je počeo projekat "Intercultural learning: From history to future". U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i učenika iz Gimnazije Mostar...

Znanjem gradi BiH

ZNANJEM GRADI BiH! Perzijsko-bosanski koledž s internatom održao je još jedno takmičenje za učenike osnovnih i srednjih škola povodom Dana državnosti BiH. PRVO MJESTO za...

Servisno učenje u nastavi

Dana 20.11.2020. godine održan je webinar u organizaciji MIOS Tuzla na temu “Nastavak saradnje sa školama na implementiranju Servisnog učenja u nastavi”. Webinaru je...

Međunarodni dan tolerancije

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. novembra. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje različitosti. Učenice III1 razreda Gimnazije Mostar obilježile...

Svjetski dan šećerne bolesti

Svjetski dan šećerne bolesti obilježava se 14. novembra. Cilj je podizanje svijesti o utjecaju šećerne bolesti na porodicu oboljele osobe, edukacije porodice i oboljelih,...