Seminar o suzbijanju etničke segregacije

U pratnji direktora i zamjenice direktora Gimnazije Mostar, Amina Avdić, Benjamin Selimotić, Jelena Pehar i Marko Golemac, učenici trećeg razreda, prisustvovali su seminaru na Jahorini u periodu od 28. do 30.9.2018. godine. Seminar je održan u organizaciji Vijeća Evrope na temu diskriminacije, stereotipa i predrasuda koje su prisutne kako među mlađom tako i među starijom populacijom u današnje vrijeme. Kroz predavanja, radionice i druge edukativne načine predavači su pokušali uključiti sve učesnike u razgovor, nastojeći im proširiti vidike o različitosti među ljudima.Cjelokupan cilj seminara je poboljšanje kvaliteta obrazovanja u Bosni  Hercegovini kroz suzbijanje etničke segregacije u formalnom obrazovnom sistemu putem primjene antidiskriminatornih pristupa u skladu sa standardima i praksama Vijeća  Evrope. Nema sumnje da je cilj postignut  jer su naši učenici uživali u druženju s vršnjacima iz svih krajeva Bosne i Hercegovine. Naravno, slobodno vrijeme su iskoristili  i za obilazak Jahorine i Sarajeva.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Naši učenici i projekti za Noć istraživača

1.PROJEKT/PROJEKAT: ZELENA ŠKOLA Mentor: prof. Amela Sefo Selimić Učenici: Adna Ćušić,Anes Mušić,Džan Omeragić,Leina Tanović,Lamija Štukan,Belma Bašić • Ovim projektom želimo osvijestiti građane o štetnosti koje se nalaze...

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...

Deutsch macht Spaß

Dragi učenici od I.-IV.razreda, svi ste pozvani da se pridružite novoj sekciji , Deutsch macht Spaß, da poboljšamo komunikaciju, opušteno vladamo izrazima, i kroz...