Science overcomes prejudice

Dana 10.11.2020. godine u prostorijama Gimnazije Mostar potpisan je memorandum o saradnji/suradnji između Gimnazije Mostar i Udruge SPARK škola. Predmet potpisivanja Memoranduma jeste uspostavljanje  saradnje/suradnje između Udruge SPARK škola i Gimnazije Mostar na projektu “Science overcomes prejudice”.Glavni cilj projekta je saradnja/suradnja i timski rad ukupno 80 učenika iz 7 srednjih škola na području Grada Mostara. Kroz projekat/projekt učenici će dobiti priliku da rade sa različitim edukacijskim robotima, kao i Arduino električnim komponentama, te steći znanja i vještine iz STEM područja.Projekat/projekt se provodi zahvaljujući Američkoj ambasadi iz Sarajeva uz preporuku Ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK-a/HNŽ-a.Prilikom potpisivanja Memoranduma uručena je donacija u vidu kompjuterske/računalne opreme za učenike Gimnazije Mostar kao npr.: Arduino Lab set, Laptop HP, Microbit džepni računar, Makeblock Codey Rocky robot, Makeblock mBot edukacijski robot, Raspberry Pi, Makeblock dron.Zahvaljujemo SPARK školi na donaciji i radujemo se narednim zajedničkim projektima.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...

Deutsch macht Spaß

Dragi učenici od I.-IV.razreda, svi ste pozvani da se pridružite novoj sekciji , Deutsch macht Spaß, da poboljšamo komunikaciju, opušteno vladamo izrazima, i kroz...

Sretan vam Europski dan jezika!

"One language sets you in a corridor for life. Two languages open every door along the way." Frank Smith "Wer fremde Sprachen nicht kennt, weiss...