Science overcomes prejudice

Dana 10.11.2020. godine u prostorijama Gimnazije Mostar potpisan je memorandum o saradnji/suradnji između Gimnazije Mostar i Udruge SPARK škola. Predmet potpisivanja Memoranduma jeste uspostavljanje  saradnje/suradnje između Udruge SPARK škola i Gimnazije Mostar na projektu “Science overcomes prejudice”.Glavni cilj projekta je saradnja/suradnja i timski rad ukupno 80 učenika iz 7 srednjih škola na području Grada Mostara. Kroz projekat/projekt učenici će dobiti priliku da rade sa različitim edukacijskim robotima, kao i Arduino električnim komponentama, te steći znanja i vještine iz STEM područja.Projekat/projekt se provodi zahvaljujući Američkoj ambasadi iz Sarajeva uz preporuku Ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK-a/HNŽ-a.Prilikom potpisivanja Memoranduma uručena je donacija u vidu kompjuterske/računalne opreme za učenike Gimnazije Mostar kao npr.: Arduino Lab set, Laptop HP, Microbit džepni računar, Makeblock Codey Rocky robot, Makeblock mBot edukacijski robot, Raspberry Pi, Makeblock dron.Zahvaljujemo SPARK školi na donaciji i radujemo se narednim zajedničkim projektima.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Peri ruke i uzmi igračku bez muke

Realizacija projekta "" Naši učenici i profesori vrijedno rade na proizvodnji sapuna za djecu, polaznike vrtića.

Interactive Workshop on British Culture

Dana 4.3.2021. godine učenici IV2 razreda su pratili radionicu pod nazivom: Interactive Workshop on British Culture ("What comes to your mind when you think...

Možda ima ljepših, ali nema dražih..

Povodom 1.marta - Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, Pedagoški zavod Mostar i IC štamparija Mostar, raspisali su literarni konkurs na temu : "Možda ima ljepših,...

Svirajte mi jesen stiže dunjo moja

Gimnazija Mostar-Svirajte mi jesen stiže dunjo moja Glavne uloge:Leina Tanović i Emir Rahimić Kamera i snimanje:Lamija Štukan i Emir Rahimić Montaza:Adna Ćušić Anisa Gosto Melisa Šuta https://www.facebook.com/novinarskaGM/videos/2791712564412482

Intercultural learning: From history to future

U periodu/razdoblju od 23.2. do 25.2.2021. godine održane su završne aktivnosti  projekta "Intercultural learning: From history to future". U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i...