Science overcomes prejudice

Dana 10.11.2020. godine u prostorijama Gimnazije Mostar potpisan je memorandum o saradnji/suradnji između Gimnazije Mostar i Udruge SPARK škola. Predmet potpisivanja Memoranduma jeste uspostavljanje  saradnje/suradnje između Udruge SPARK škola i Gimnazije Mostar na projektu “Science overcomes prejudice”.Glavni cilj projekta je saradnja/suradnja i timski rad ukupno 80 učenika iz 7 srednjih škola na području Grada Mostara. Kroz projekat/projekt učenici će dobiti priliku da rade sa različitim edukacijskim robotima, kao i Arduino električnim komponentama, te steći znanja i vještine iz STEM područja.Projekat/projekt se provodi zahvaljujući Američkoj ambasadi iz Sarajeva uz preporuku Ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK-a/HNŽ-a.Prilikom potpisivanja Memoranduma uručena je donacija u vidu kompjuterske/računalne opreme za učenike Gimnazije Mostar kao npr.: Arduino Lab set, Laptop HP, Microbit džepni računar, Makeblock Codey Rocky robot, Makeblock mBot edukacijski robot, Raspberry Pi, Makeblock dron.Zahvaljujemo SPARK školi na donaciji i radujemo se narednim zajedničkim projektima.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Servisno učenje u nastavi

Dana 20.11.2020. godine održan je webinar u organizaciji MIOS Tuzla na temu “Nastavak saradnje sa školama na implementiranju Servisnog učenja u nastavi”. Webinaru je...

Međunarodni dan tolerancije

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. novembra. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje različitosti. Učenice III1 razreda Gimnazije Mostar obilježile...

Svjetski dan šećerne bolesti

Svjetski dan šećerne bolesti obilježava se 14. novembra. Cilj je podizanje svijesti o utjecaju šećerne bolesti na porodicu oboljele osobe, edukacije porodice i oboljelih,...

Science overcomes prejudice

Dana 10.11.2020. godine u prostorijama Gimnazije Mostar potpisan je memorandum o saradnji/suradnji između Gimnazije Mostar i Udruge SPARK škola. Predmet potpisivanja Memoranduma jeste uspostavljanje ...

One B&H, One Book/Jedna BiH, jedna knjiga

Gimnazija Mostar se putem sekcije English Club i u suradnji s našim stalnim partnerom, Američkim kutkom Mostar, prijavila za sudjelovanje u projektu One B&H,...