Science overcomes prejudice

Naša je škola ove godine bila dio uspješnog projekta “Science overcomes prejudice”

SPARKškole.
U projektnim je aktivnostima sudjelovalo 80 učenika iz 8 srednjih škola na području grada Mostara: Gimnazija Mostar, Srednja elektrotehnička škola Ruđera Boškovića Mostar, Srednja prometna škola Mostar, Srednja elektrotehnička škola Mostar, Druga gimnazija Mostar, Srednja ekonomska škola Joze Martinovića Mostar i J.U. Srednja ekonomska i turističko-ugostiteljska škola.
Predavač Luka Vučina upoznao je učenike s Arduino programskim jezikom, tipovima podataka i kontrolne strukture, operatorima, funkcijama, nizovima i petljama, spajanjem prekidača i slično. Pored redovitih/redovnih predavanja na temu Arduina održana je i prezentacija s kojom je predstavljen primjer dobrog i lošeg timskog rada, kako se slobodno izražavati, istaknuta je potreba igradnje samopouzdanja, kako se osloboditi i iskazati jasno svoja mišljenja bez ikakvog straha.
Svaka skupina/grupa je primjenila znanje o Arduino platformi te su svi uspjeli napraviti svoj projekt/projekat. Izložba radova i završno izlaganje bilo je održano u utorak, 27.4.21., putem Google Meet-a. Učenici su dobili certifikate u elektronskom obliku, kao i slušalice, miš i promo materijale.
Pohvaljujemo naše učenike i učenice koji su redovno/redovito odlazili na predavanja, te svojim trudom, radom i zalaganjem pokazali kako su uistinu zainteresirani naučiti nešto novo.
NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest za učenike

NPP na hrvatskom jeziku Podjela uvjerenja za učenike, poslije završenog polugodišta u školskoj 2021./2022. godini obavit će se u četvrtak, 30.12.2021. godine, prema sljedećem rasporedu: ...

Naši učenici i projekti za Noć istraživača

1.PROJEKT/PROJEKAT: ZELENA ŠKOLA Mentor: prof. Amela Sefo Selimić Učenici: Adna Ćušić,Anes Mušić,Džan Omeragić,Leina Tanović,Lamija Štukan,Belma Bašić • Ovim projektom želimo osvijestiti građane o štetnosti koje se nalaze...

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...