Sajam srednjih škola

sajam

Profesori Saša Šantić i Jadranka Bešo iz Gimnazije Mostar i prof. Ilvana Ćišić kao predstavnik Koledža Ujedinjenog Svijeta u Mostaru (službeno United World College Mostar, skr. UWC Mostar) su organizirali sastanak učenika Mije Rotim, Marije Ćerkić i Irse Nožić iz Gimnazije Mostar, te Ane Čović i Elvisa Kahrića iz UWC Mostar kako bi se dogovorili koje teme i koja će se mjesta odraditi za zajednički A0 portfolij kojim ćemo predstaviti grad Mostar.(Mostar, grad svjetlosti) Učenici su slijedećih tjedana odradili svoje članke i fotografije, a Ana Čović ih je, uz pomoć prof. Šantića oblikovala u oblik intervjua. Na posljednjem sastanku pregledali smo dosada učinjeno i zajednički izrazili zadovoljstvo zbog suradnje sve tri škole, budući da smo svi pod istim krovom i da se svi svakodnevno susrećemo. Također, kako je svatko odradio svoj dio posla na vrijeme i da se svi kolektivno veselimo sajmu.Na sam dan sajma 19. studenoga učenice Maria, Mia i Irsa su pomogle postaviti materijale, plakate, sportske pehare i video prezentaciju naše škole. Od 8 do 16 sati su pristizale delegacije iz svih osnovnih škola u Mostaru kojima smo se predstavili u najboljem mogućem svjetlu.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Možda ima ljepših, ali nema dražih..

Povodom 1.marta - Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, Pedagoški zavod Mostar i IC štamparija Mostar, raspisali su literarni konkurs na temu : "Možda ima ljepših,...

Svirajte mi jesen stiže dunjo moja

Gimnazija Mostar-Svirajte mi jesen stiže dunjo moja Glavne uloge:Leina Tanović i Emir Rahimić Kamera i snimanje:Lamija Štukan i Emir Rahimić Montaza:Adna Ćušić Anisa Gosto Melisa Šuta https://www.facebook.com/novinarskaGM/videos/2791712564412482

Intercultural learning: From history to future

U periodu/razdoblju od 23.2. do 25.2.2021. godine održane su završne aktivnosti  projekta "Intercultural learning: From history to future". U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i...

Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Dan ružičastih majica se obilježava zadnje srijede u mjesecu februaru, a proglašen je Međunarodnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja u školama. Obilježavanje ovog dana potaknuto...

Dan engleskog jezika

Dan engleskog jezika obilježava se 23.4.2021., Novinarska sekcija vam daje prijedlog da odaberete jednu knjigu s popisa i pročitate ju na engleskom jeziku. Imate...