Razmjena učenika

Kao i protekle dvije godine i ove godine naša škola sudjeluje u projektu ‘Razmjena učenika između Lornsenschule iz Njemačke i Gimnazije Mostar’. U razmjeni sudjeluju naša 22 učenika (oba nastavna plana i programa) u pratnji dvoje nastavnika, a u istom tom broju sudjeluju i gosti iz Njemačke. Njihov posjet se odvijao u periodu od 12. travnja do 19. travnja, 2016. godine. Planiramo uzvratni posjet u periodu od 24. svibnja do 31. svibnja, 2016. godine. Naši učenici su u pratnji svojih nastavnika za svaki dan posjeta pripremili zanimljive aktivnosti i izlete: upoznavanje ljepota i znamenitosti grada Mostara, posjet glavnom gradu Sarajevu te Njemačkoj ambasadi, obilazak i kupanje u parku Kravice, upoznavanje povijesti kroz stari grad Počitelj, obilazak industrijskog pogona u Hodovu, te razne druge aktivnosti s obiteljima naših učenika. No naše druženje nije bilo samo zabavnog karaktera. Učenici su svoje goste vodili i na nastavne sate te su zajedno surađivali na radnom projektu pod nazivom ‘Poslovna orijentacija’. U utorak 19.travnja, u ranim jutarnjim satima ispratili smo naše goste, tužni zbog rastanka, ali ipak sretni jer se veselimo ponovnom susretu, ovaj put u dragoj nam zemlji Njemačkoj.

razmjena

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Naši učenici i projekti za Noć istraživača

1.PROJEKT/PROJEKAT: ZELENA ŠKOLA Mentor: prof. Amela Sefo Selimić Učenici: Adna Ćušić,Anes Mušić,Džan Omeragić,Leina Tanović,Lamija Štukan,Belma Bašić • Ovim projektom želimo osvijestiti građane o štetnosti koje se nalaze...

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...

Deutsch macht Spaß

Dragi učenici od I.-IV.razreda, svi ste pozvani da se pridružite novoj sekciji , Deutsch macht Spaß, da poboljšamo komunikaciju, opušteno vladamo izrazima, i kroz...