Radionica dramskog odgoja

U okviru 16. Međunarodnog festivala “Mostarska liska 2019” organizovane su radionice namijenjene učenicima I i II razreda srednjih škola. Učenici Gimnazije Mostar zajedno sa svojom profesoricom bosanskog jezika u književnosti učestvovali su u radionici 22. 4. 2019. godine.Učesnici su se kroz radionicu dramskog odgoja upoznali s različitim dramskim metodama poput dramskih igara, igranje uloga (role-playing), improvizacije itd.

Također, organizovana je i šetnja pozorištem tokom koje su učenici naučili šta je sve potrebno kako bi nastala jedna predstava.Nakon završene radionice, direktor NPM-a dodijelio je certifikate učenicima.

Zahvaljujemo dramskoj pedagogici Adeli Lerić na zanimljivoj radionici.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Novogodišnja čestitka na francuskom jeziku

Na konkursu za izradu najbolje novogodišnje čestitke na francuskom jeziku kog su inicirali učenici koji uče francuski jezik kao drugi strani jezik I-IV razreda...

STEM čas

U utorak, 29.12.2020.godine, učenici II1 razreda s profesoricom Amirom Džeko su imali STEM čas na temu: Određivanje pH vrijednosti. Zbog online nastave i pridržavanja...

One B&H, One Book

English Club je u studenom i prosincu bio dio projekta One B&H, One Book, te su naši članovi u tom periodu pročitali roman Nick...

Darivanje 4. c razred

20.12.2020. godine, 4.c razred je pod vodstvom razrednice prof. Romele Šunjić, organizirao darivanje u duhu nadolazećih blagdana. Svim učenicima i osoblju koji slave predstojeće...

Frankofono odjeljenje

Okončanje prvog obrazovnog razdoblja u Dvojezičnom frankofonom odjeljenju/odjelu naše škole Polaznici Dvojezičnog frankofonog odjeljenja/odjela III i IV razreda su na zajedničkog času 17. 12. 2020....