Radionica dramskog odgoja

U okviru 16. Međunarodnog festivala “Mostarska liska 2019” organizovane su radionice namijenjene učenicima I i II razreda srednjih škola. Učenici Gimnazije Mostar zajedno sa svojom profesoricom bosanskog jezika u književnosti učestvovali su u radionici 22. 4. 2019. godine.Učesnici su se kroz radionicu dramskog odgoja upoznali s različitim dramskim metodama poput dramskih igara, igranje uloga (role-playing), improvizacije itd.

Također, organizovana je i šetnja pozorištem tokom koje su učenici naučili šta je sve potrebno kako bi nastala jedna predstava.Nakon završene radionice, direktor NPM-a dodijelio je certifikate učenicima.

Zahvaljujemo dramskoj pedagogici Adeli Lerić na zanimljivoj radionici.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Naši učenici i projekti za Noć istraživača

1.PROJEKT/PROJEKAT: ZELENA ŠKOLA Mentor: prof. Amela Sefo Selimić Učenici: Adna Ćušić,Anes Mušić,Džan Omeragić,Leina Tanović,Lamija Štukan,Belma Bašić • Ovim projektom želimo osvijestiti građane o štetnosti koje se nalaze...

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...

Deutsch macht Spaß

Dragi učenici od I.-IV.razreda, svi ste pozvani da se pridružite novoj sekciji , Deutsch macht Spaß, da poboljšamo komunikaciju, opušteno vladamo izrazima, i kroz...