Projekt/Projekat Art Without a Frame!

Projekt/Projekat Art Without a Frame! su organizirali/organizovali studenti Sveučilišta u Austin, Texas-u (Shilpa Rumalla, Madeleine Montgomery, Aidan Wilhite i Madison Sheridan) za učenike/ce u dobi od 14 do 17 godina koji su sudjelovali u kreiranju kratkih digitalnih priča na temu osobnih granica i ograničenja s kojima se svakodnevno susrećemo. Projekt/Projekat je podrazumijevao tri radionice sa studentima koji su učenike podučili kako se izraziti putem kombinacije pisane riječi na engleskom jeziku i apstraktne fotografije. Naši učenici Gimnazije Mostar (Ivona Duno, Azra Kosović, Amra Trnoac, Lamija Hakalović, Magdalena Čović, Marija Topić, Luka Marić, Matej Čuljak, Ema Huseinbegović, Lejla Nezirović) pod odstvom prof. likovne umjetnosti Saše Šantića su surađivali s učenicima iz Banja Luke i Sarajeva. Radionice su se održavale putem Zoom poziva svakog drugog tjedna/sedmice s početkom od 27.2. 2021. do 24.4.2021. kada su prezentirani rezultati njihova rada u digitalnom formatu (u obliku web stranice – www.artwithoutaframe.com) i napravljena izložba njihovih radova u prostorijama Sveučilišta u Austinu. Pogledajte rezultate i kretivnost naših vrijednih predstavnika: https://bit.ly/3gSmulK
Studenti koji su vodili radionicu su izrazito zadovoljni s angažmanom i suradnjom koju su ostvarili s našim učenicima i na sastanku s nastavnicima-voditeljima su izrazili želju da prodube suradnju. Njihov plan je da dođu kod nas u Bosnu i Hercegovinu u prosincu/decembru i organiziraju/organizuju radionice u kojima bi obučili naše učenike da preuzmu njihovu ulogu voditelja i da se ovaj projekt nastavi širiti iz godine u godinu i naposljetku postane NAŠ projekt.
Ponosni smo na sve učenike i profesora Šantića na promiciji naše škole i grada.
NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest o početku školske godine

Obavijest o početku nove školske godine možete vidjeti klikom na sljedeći link : obavijest za ucenike

12. dani BHAAAS-a (Bosnian-Herzegovinian American Academy of Arts and Sciences) u Gimnaziji Mostar

Ponosni smo domaćini susreta svjetskih znanstvenika, umjetnika, doktora i profesora koji su se okupili na 12. danima BHAAAS-a u BiH u razdoblju od 24....

Popravni ispiti-NPP na hrvatskom jeziku

Raspored popravnih ispita za kolovoz 2021. godine možete vidjeti klikom na sljedeći link: popravni ispiti kolovoz 2021.

Prijava za upis u Gimnaziju Mostar

Prijavu za upis u prvi razred Gimnazije Mostar možete skinuti na sljedećem linku: Prijava na konkurs - natjecaj

Završni ispit u Dvojezičnom frankofonom razredu

Učenici Ebru Zuhal Gilić i Lorens Stranjak su danas s uspjehom položili završni ispit po programu bilingvalne frankofone nastave u Gimnaziji Mostar. Ispit je obavljen...