Projekt “EkoGymnasium”

ekoakcija12128. decembra u prostorijama Koledža ujedinjenog svijeta Ekološka sekcija Gimnazije Mostar održala je sastanak s članovima Ekološke sekcije s Koledža. Svrha sastanka bio je razgovor o projektu ”EkoGymnasium”, čiji je glavni cilj razvijanje svijesti građana Mostara i bolja, ljepša okolina u dvorištu Gimnazije Mostar, koju ne posjećuju samo učenici i osoblje, već i sve generacije Mostara. Sastanku su prisustvovale profesorica Anita Doko i školska pedagogica Selma Kebo. Realizacija ovog projekta planirana je za srijedu, 14.12, kada će učenici i profesori Gimnazije i Koledža zajednički obojiti klupe i urediti dvorište. Budući da će od realizacije ovog projekta, finansiranog od strane njemačke organizacije Schuler Helfen Leben, imati korist 600 mladih ljudi i lokalna zajednica, nadamo se da će ”EkoGymnasium” poslati pozitivnu poruku mladima Mostara o važnosti očuvanja životne sredine!

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Stres u školama

STRES U ŠKOLAMA Rad u školi je dosta zahtjevan posao, posebice za one učitelje i/ili nastavnike srednjih škola koji savjesno i odgovorno pristupaju odgoju i...

Obrazovanje za mir

U okviru programa „Obrazovanje za mir“, NDC Mostar i Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK/Ž održali su trening za profesore srednjih škola. Cilj...

“Peri ruke i uzmi igračku bez muke”

Projekt izrade prirodnih sapuna za djecu mostarskih vrtića je upotpunosti realiziran i to posljednjom,najbitnijom etapom, a to je podnijela sapuna zanimljivog oblika i izgleda...

Frankofonija 2021.godine

Francuski institut u Bosni i Hercegovini ( Ogranak u Mostaru) raspisao je konkurs za izradu najbolje razglednice na francuskom jeziku na temu "Ajfelov toranj",...

Konkurs -Natječaj

Konkurs -natječa za izbor ravnatelja-direktora i zamjenika ravnatelja -direktora možete vidjeti klikom na sljedeći link Konkurs-NatjecajGM