Projekt “EkoGymnasium”

ekoakcija12128. decembra u prostorijama Koledža ujedinjenog svijeta Ekološka sekcija Gimnazije Mostar održala je sastanak s članovima Ekološke sekcije s Koledža. Svrha sastanka bio je razgovor o projektu ”EkoGymnasium”, čiji je glavni cilj razvijanje svijesti građana Mostara i bolja, ljepša okolina u dvorištu Gimnazije Mostar, koju ne posjećuju samo učenici i osoblje, već i sve generacije Mostara. Sastanku su prisustvovale profesorica Anita Doko i školska pedagogica Selma Kebo. Realizacija ovog projekta planirana je za srijedu, 14.12, kada će učenici i profesori Gimnazije i Koledža zajednički obojiti klupe i urediti dvorište. Budući da će od realizacije ovog projekta, finansiranog od strane njemačke organizacije Schuler Helfen Leben, imati korist 600 mladih ljudi i lokalna zajednica, nadamo se da će ”EkoGymnasium” poslati pozitivnu poruku mladima Mostara o važnosti očuvanja životne sredine!

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Naši učenici i projekti za Noć istraživača

1.PROJEKT/PROJEKAT: ZELENA ŠKOLA Mentor: prof. Amela Sefo Selimić Učenici: Adna Ćušić,Anes Mušić,Džan Omeragić,Leina Tanović,Lamija Štukan,Belma Bašić • Ovim projektom želimo osvijestiti građane o štetnosti koje se nalaze...

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...

Deutsch macht Spaß

Dragi učenici od I.-IV.razreda, svi ste pozvani da se pridružite novoj sekciji , Deutsch macht Spaß, da poboljšamo komunikaciju, opušteno vladamo izrazima, i kroz...