Projekcija filma Veliki umovi (Les grands esprits)

Posjeta projekciji filma Veliki umovi (Les grands esprits) u Cinestaru Mepass Malla u MostaruNaši učenici su imali mogućnost pogledati francuski film Veliki umovi u Specijalnom programu za mlade i škole ovogodišnje manifestacije Dani frankofonije u Bosni i Hercegovini. Projekcija je održana 27. 3. 2019. godine u Cinestaru Mepass Malla u Mostaru.Film prati Françoisa Foucaulta, nemilosrdnog profesora jezika i francuske književnosti u prestižnoj pariskoj gimnaziji Henri IV. Spletom neobičnih okolnosti, profesor je primoran da jednu školsku godinu radi u ne baš renomiranom srednjoškolskom centru u predgrađu.Ovaj film o predrasudama, neprepoznavanju sredine i volji i zalaganju pojedinca da dopre do svakog člana zajednice, afirmišući tako najbolje što svaki pojedinac ima i što može podijeliti sa svojom zajednicom, naišao je na dobar prijem kod naših učenika

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Stres u školama

STRES U ŠKOLAMA Rad u školi je dosta zahtjevan posao, posebice za one učitelje i/ili nastavnike srednjih škola koji savjesno i odgovorno pristupaju odgoju i...

Obrazovanje za mir

U okviru programa „Obrazovanje za mir“, NDC Mostar i Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK/Ž održali su trening za profesore srednjih škola. Cilj...

“Peri ruke i uzmi igračku bez muke”

Projekt izrade prirodnih sapuna za djecu mostarskih vrtića je upotpunosti realiziran i to posljednjom,najbitnijom etapom, a to je podnijela sapuna zanimljivog oblika i izgleda...

Frankofonija 2021.godine

Francuski institut u Bosni i Hercegovini ( Ogranak u Mostaru) raspisao je konkurs za izradu najbolje razglednice na francuskom jeziku na temu "Ajfelov toranj",...

Konkurs -Natječaj

Konkurs -natječa za izbor ravnatelja-direktora i zamjenika ravnatelja -direktora možete vidjeti klikom na sljedeći link Konkurs-NatjecajGM