Projekat “Pokreni se”

Igra je najveće bogatstvo djetinjstva i neiscrpan rudnik dječijih životnih radosti i saznanja. Igra je izvor radosti jer odgovara  prirodi djece, razvija sve fizičke i psihičke snage i sposobnosti djeteta. Igrom se prirodno, slobodno, raznovrsno formira ličnost djeteta, igrom dijete formira odnos prema svojoj sredini, i izgrađuje svoj karakter.Dana 13.03.2018.godine u Gimnaziji Mostar uspješno je realizovan projekat „Pokreni se!!!- nabavka sportskih rekvizita i opreme za razvoj školskog sporta.Svrha projekta  je stvoriti adekvatne uvjete za  nastavu iz Tjelesnog i zdravstvenog odgoja  s ciljem nabavke sportskih rekvizita i opreme za učenike Gimnazije Mostar, stvaranje takmičarskog duha među mladima u različitim sportovima kroz adekvatne sportske uvjete, promocija zdravog života kroz sport i angažiranje lokalne zajednice u svrhu promocije zdravlja.Projekat je realizovan uz podršku Federalnog Ministarstva kulture i sporta.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Projekt “Učimo zajedno”

Grupa učenica četvrtih razreda naše škole redovito se okuplja svakog petka od jedanaestog mjeseca kako bi pružile podršku i pomogle osobama s Downovim sindromom...

Svečano obilježavanje 130 godina Gimnazije Mostar

Najbolja zabava je u Gimnaziji! Sretno jubilarnih 130 godina postojanja naše Stare dame! Na današnji dan, prije 130 godina, oglasilo se prvo gimnazijsko zvono. Simbol obrazovanja i...

Mjesec knjige

"Čitanje je putovanje koje nas vodi daleko čak i kad smo ukopani u jedno mjesto" H.L. Borhes Završetak mjeseca oktobra-mjeseca knjige obilježili smo prisustvom interaktivnoj radionici...

Edukacija školskog tima u sklopu projekta Vijeća Evrope/Europe

Gimnazija Mostar jedina je škola iz Hercegovine koja će sa 8 škola sudjelovati/učestovati u projektu "Kvalitetno obrazovanje za sve", koji podržava ured Vijeća Evrope/Europe. Dio...