Projekat “Pokreni se”

Igra je najveće bogatstvo djetinjstva i neiscrpan rudnik dječijih životnih radosti i saznanja. Igra je izvor radosti jer odgovara  prirodi djece, razvija sve fizičke i psihičke snage i sposobnosti djeteta. Igrom se prirodno, slobodno, raznovrsno formira ličnost djeteta, igrom dijete formira odnos prema svojoj sredini, i izgrađuje svoj karakter.Dana 13.03.2018.godine u Gimnaziji Mostar uspješno je realizovan projekat „Pokreni se!!!- nabavka sportskih rekvizita i opreme za razvoj školskog sporta.Svrha projekta  je stvoriti adekvatne uvjete za  nastavu iz Tjelesnog i zdravstvenog odgoja  s ciljem nabavke sportskih rekvizita i opreme za učenike Gimnazije Mostar, stvaranje takmičarskog duha među mladima u različitim sportovima kroz adekvatne sportske uvjete, promocija zdravog života kroz sport i angažiranje lokalne zajednice u svrhu promocije zdravlja.Projekat je realizovan uz podršku Federalnog Ministarstva kulture i sporta.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest za učenike

Nastava u školskoj 2023./2024. godini počinje u ponedjeljak, 4.9.2023. godine, prema sljedećem rasporedu: I. smjena – treći i četvrti razred s početkom nastave u 7,30...

UPIS UČENIKA U ŠKOLSKU 2023./24. GODINU

Upis učenika u druge, treće i četvrte razrede za školsku 2023./24. Godinu obavit će se u utorak, 29.8.2023. godine u vremenu od 8:30 do...

Popravni ispit NPPNHJ

Raspored polaganja popravnih jspita u kolovozu možete vidjeti klikom na sljedeći link popravni 2023  

Obavijest za učenike

Podjela svjedodžbi,  diploma i zahvalnica za učenike od prvog do trećeg razreda održat će se u srijedu 28.lipnja 2023. prema sljedećem rasporedu: Prvi odjeli ...

Školski godišnjak 2022./2023.

Još uvijek niste odlučili koju školu upisati? Klara Jovanović, učenica 1.c razreda, je pripremila pregled svih aktivnosti koje smo imali u školskoj 2022./2023. godini. Dobro ste...