Prezentacija radionica „Prevencija vršnjačkog nasilja“

Dana, 14.juna 2016. godine u prostorijama Gimnazije Mostar, članovima Nastavničkog vijeća, održana je prezentacija realizovanih radionica na temu „Prevencija vršnjačkog nasilja“. Radionice je izvodila profesorica psihologije gđica Emina Muminagić od aprila 2016 godine do juna 2016 godine. Spomenuto istraživanje bavi se pojavnošću vršnjačkog nasilja u Gimnaziji Mostar, te identificira potencijalne žrtve. Svaki oblik nasilja ostavlja na žrtvu, ali i nasilnika, značajne posljedice. Učenici, odnosno djeca i adolescenti, koji trpe nasilje često su fiziči i psihički povrijeđeni i postaju plašljivi, tužni, imaju manjak samopouzdanja i narušen im je osjećaj bazične sigurnosti, te ako to ponašanje traje duže i ako im se ne pomogne može da ostavi trajne posljedice na njihovu ličnost.

vrsnjackonasilje

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...

Deutsch macht Spaß

Dragi učenici od I.-IV.razreda, svi ste pozvani da se pridružite novoj sekciji , Deutsch macht Spaß, da poboljšamo komunikaciju, opušteno vladamo izrazima, i kroz...

Sretan vam Europski dan jezika!

"One language sets you in a corridor for life. Two languages open every door along the way." Frank Smith "Wer fremde Sprachen nicht kennt, weiss...