Prezentacija radionica „Prevencija vršnjačkog nasilja“

Dana, 14.juna 2016. godine u prostorijama Gimnazije Mostar, članovima Nastavničkog vijeća, održana je prezentacija realizovanih radionica na temu „Prevencija vršnjačkog nasilja“. Radionice je izvodila profesorica psihologije gđica Emina Muminagić od aprila 2016 godine do juna 2016 godine. Spomenuto istraživanje bavi se pojavnošću vršnjačkog nasilja u Gimnaziji Mostar, te identificira potencijalne žrtve. Svaki oblik nasilja ostavlja na žrtvu, ali i nasilnika, značajne posljedice. Učenici, odnosno djeca i adolescenti, koji trpe nasilje često su fiziči i psihički povrijeđeni i postaju plašljivi, tužni, imaju manjak samopouzdanja i narušen im je osjećaj bazične sigurnosti, te ako to ponašanje traje duže i ako im se ne pomogne može da ostavi trajne posljedice na njihovu ličnost.

vrsnjackonasilje

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Možda ima ljepših, ali nema dražih..

Povodom 1.marta - Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, Pedagoški zavod Mostar i IC štamparija Mostar, raspisali su literarni konkurs na temu : "Možda ima ljepših,...

Svirajte mi jesen stiže dunjo moja

Gimnazija Mostar-Svirajte mi jesen stiže dunjo moja Glavne uloge:Leina Tanović i Emir Rahimić Kamera i snimanje:Lamija Štukan i Emir Rahimić Montaza:Adna Ćušić Anisa Gosto Melisa Šuta https://www.facebook.com/novinarskaGM/videos/2791712564412482

Intercultural learning: From history to future

U periodu/razdoblju od 23.2. do 25.2.2021. godine održane su završne aktivnosti  projekta "Intercultural learning: From history to future". U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i...

Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Dan ružičastih majica se obilježava zadnje srijede u mjesecu februaru, a proglašen je Međunarodnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja u školama. Obilježavanje ovog dana potaknuto...

Dan engleskog jezika

Dan engleskog jezika obilježava se 23.4.2021., Novinarska sekcija vam daje prijedlog da odaberete jednu knjigu s popisa i pročitate ju na engleskom jeziku. Imate...