Posjetili smo izložbu “Louvre noću”

U okviru Dana frankofonije u Francuskom institutu otvorena je izložba Milomira Kovačevića Strašnog – “Louvre noću”, koju su danas posjetili učenici I2 i I3 uz pratnju cijenjene profesorice Jadranke Bešo.
Cilj izložbe je posjetiteljima otvoriti nove vidike i perspektive. Pripremni rad trajao je oko godinu dana i zahtijevao je redovne odlaske u Louvre u sumrak.
Milomir Kovačević Strašni svojim pristupom, kroz izbor crno-bijele fotografije i igru ​​sjena, uspijeva prenijeti jedan potpuno drugačiji pogled na sliku, statuu i predmete iz različitih vremenskih razdoblja.
Sve je počelo s novim radnim vremenom Louvera, koje je bilo produženo do deset navečer. Strašni je ovo iskoristio te je sa svojim fotoaparatom postao svevidjeće oko koje pokušava shvatiti i uhvatiti unutarnji i vanjski “život” ovog muzeja. Ove fotografije dovele su do začuđenosti i opčinjenosti onim što su umjetnik, kamera i sočivo u stanju da urade sa svijetom.
Putovanje kroz vrijeme, historijske periode, kao i kroz vrijeme čovječanstva doveli su do toga da se ovom serijom fotografija svijeta prikaže skrivena strana novog života, koja počinje u onom trenutku kada Muzej utone u san.
NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest za učenike

Nastava u školskoj 2023./2024. godini počinje u ponedjeljak, 4.9.2023. godine, prema sljedećem rasporedu: I. smjena – treći i četvrti razred s početkom nastave u 7,30...

UPIS UČENIKA U ŠKOLSKU 2023./24. GODINU

Upis učenika u druge, treće i četvrte razrede za školsku 2023./24. Godinu obavit će se u utorak, 29.8.2023. godine u vremenu od 8:30 do...

Popravni ispit NPPNHJ

Raspored polaganja popravnih jspita u kolovozu možete vidjeti klikom na sljedeći link popravni 2023  

Obavijest za učenike

Podjela svjedodžbi,  diploma i zahvalnica za učenike od prvog do trećeg razreda održat će se u srijedu 28.lipnja 2023. prema sljedećem rasporedu: Prvi odjeli ...

Školski godišnjak 2022./2023.

Još uvijek niste odlučili koju školu upisati? Klara Jovanović, učenica 1.c razreda, je pripremila pregled svih aktivnosti koje smo imali u školskoj 2022./2023. godini. Dobro ste...