Posjetili smo izložbu “Louvre noću”

U okviru Dana frankofonije u Francuskom institutu otvorena je izložba Milomira Kovačevića Strašnog – “Louvre noću”, koju su danas posjetili učenici I2 i I3 uz pratnju cijenjene profesorice Jadranke Bešo.
Cilj izložbe je posjetiteljima otvoriti nove vidike i perspektive. Pripremni rad trajao je oko godinu dana i zahtijevao je redovne odlaske u Louvre u sumrak.
Milomir Kovačević Strašni svojim pristupom, kroz izbor crno-bijele fotografije i igru ​​sjena, uspijeva prenijeti jedan potpuno drugačiji pogled na sliku, statuu i predmete iz različitih vremenskih razdoblja.
Sve je počelo s novim radnim vremenom Louvera, koje je bilo produženo do deset navečer. Strašni je ovo iskoristio te je sa svojim fotoaparatom postao svevidjeće oko koje pokušava shvatiti i uhvatiti unutarnji i vanjski “život” ovog muzeja. Ove fotografije dovele su do začuđenosti i opčinjenosti onim što su umjetnik, kamera i sočivo u stanju da urade sa svijetom.
Putovanje kroz vrijeme, historijske periode, kao i kroz vrijeme čovječanstva doveli su do toga da se ovom serijom fotografija svijeta prikaže skrivena strana novog života, koja počinje u onom trenutku kada Muzej utone u san.
NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Konkurs/Natječaj

Konkurs / Natječaj za popunu upražnjenih radnih mjesta u Gimnaziji Mostar možete vidjeti klikom na link: JAVNI KONKURS/NATJEČAJ za popunu upražnjenih radnih mjesta

Posjetili smo izložbu “Louvre noću”

U okviru Dana frankofonije u Francuskom institutu otvorena je izložba Milomira Kovačevića Strašnog - "Louvre noću", koju su danas posjetili učenici I2 i I3...

Posjetili smo Sajam knjiga u Beogradu

Prošle sedmice bili smo na dvodnevnom izletu koji je bio, prije svega, informativnog i saznajnog karaktera, ali i zabavnog. Bili smo u Beogradu. Putem Beograda krenuli...

Leila Russell proglašena najaktivnijim čitaocem u kategoriji srednjoškolaca

Tradicionalno, još od 2016. godine, učenici Gimnazije Mostar svojim primjerom ukazuju na važnost čitanja knjige. Svake godine Narodna biblioteka Mostar proglašava najaktivnije i najsavjesnije čitaoce. U...

Posjeta Sajmu francuskih univerziteta/sveučilišta u Sarajevu

Polaznici Dvojezičnog frankofonog odjeljenja/odjela IV/IV razreda: Demir Babović, Hana Čolić, Josipa Perdija i Azra Kosović su s predstavnicima Unije studenata Univerziteta “Džemal Bijedić” posjetili...