Posjeta učenika Gimnazije Maine de Biran iz Bergeraca (Francuska)

U sklopu programa školske razmjene s Gimnazijom Maine de Biran iz Bergeraca, Dvojezični frankofoni razred je bio domaćin učenicima i profesorima ove škole u periodu od 13.11. do 15.11.2019.godine.Dvojezični frankofoni razred uz potporu menadžmenta Škole, Odjela za društvene djelatnosti Grada Mostar, Francuskog instituta, Nastavničkog vijeća, sekcija vannastavnih aktivnosti Gimnazije Stolac i svojih roditelja je uspješno realizirao planirani program za osamnaest učenika i tri profesora. Francuski učenici su dočekani uz prigodan muzički program i kratke prezentacije obje škole.
Drugi dan boravka bio je rezervisan za zajednički izlet i posjete kulturno-historijskim spomenicima na području općine Stolac, od kojih je nekropola stećaka Radimlja pobudila najveći interes kod naših gostiju, dok su treći dan boravka francuski učenici proveli na časovima redovne nastave i sadržajima u okviru vannastavnih aktivnosti u našoj školi.Kao i svaki put dosad, naši učenici su se pokazali kao dobri domaćini, a u razgovorima, druženju i zajedničkom učenju s francuskim učenicima, moglo se čuti da su pomenute aktivnosti ostavile odličan utisak na njih.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest o početku školske godine

Obavijest o početku nove školske godine možete vidjeti klikom na sljedeći link : obavijest za ucenike

12. dani BHAAAS-a (Bosnian-Herzegovinian American Academy of Arts and Sciences) u Gimnaziji Mostar

Ponosni smo domaćini susreta svjetskih znanstvenika, umjetnika, doktora i profesora koji su se okupili na 12. danima BHAAAS-a u BiH u razdoblju od 24....

Popravni ispiti-NPP na hrvatskom jeziku

Raspored popravnih ispita za kolovoz 2021. godine možete vidjeti klikom na sljedeći link: popravni ispiti kolovoz 2021.

Prijava za upis u Gimnaziju Mostar

Prijavu za upis u prvi razred Gimnazije Mostar možete skinuti na sljedećem linku: Prijava na konkurs - natjecaj

Završni ispit u Dvojezičnom frankofonom razredu

Učenici Ebru Zuhal Gilić i Lorens Stranjak su danas s uspjehom položili završni ispit po programu bilingvalne frankofone nastave u Gimnaziji Mostar. Ispit je obavljen...