Posjeta učenika Gimnazije Maine de Biran iz Bergeraca (Francuska)

U sklopu programa školske razmjene s Gimnazijom Maine de Biran iz Bergeraca, Dvojezični frankofoni razred je bio domaćin učenicima i profesorima ove škole u periodu od 13.11. do 15.11.2019.godine.Dvojezični frankofoni razred uz potporu menadžmenta Škole, Odjela za društvene djelatnosti Grada Mostar, Francuskog instituta, Nastavničkog vijeća, sekcija vannastavnih aktivnosti Gimnazije Stolac i svojih roditelja je uspješno realizirao planirani program za osamnaest učenika i tri profesora. Francuski učenici su dočekani uz prigodan muzički program i kratke prezentacije obje škole.
Drugi dan boravka bio je rezervisan za zajednički izlet i posjete kulturno-historijskim spomenicima na području općine Stolac, od kojih je nekropola stećaka Radimlja pobudila najveći interes kod naših gostiju, dok su treći dan boravka francuski učenici proveli na časovima redovne nastave i sadržajima u okviru vannastavnih aktivnosti u našoj školi.Kao i svaki put dosad, naši učenici su se pokazali kao dobri domaćini, a u razgovorima, druženju i zajedničkom učenju s francuskim učenicima, moglo se čuti da su pomenute aktivnosti ostavile odličan utisak na njih.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest za učenike

NPP na hrvatskom jeziku Podjela uvjerenja za učenike, poslije završenog polugodišta u školskoj 2021./2022. godini obavit će se u četvrtak, 30.12.2021. godine, prema sljedećem rasporedu: ...

Naši učenici i projekti za Noć istraživača

1.PROJEKT/PROJEKAT: ZELENA ŠKOLA Mentor: prof. Amela Sefo Selimić Učenici: Adna Ćušić,Anes Mušić,Džan Omeragić,Leina Tanović,Lamija Štukan,Belma Bašić • Ovim projektom želimo osvijestiti građane o štetnosti koje se nalaze...

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...