Posjeta izložbi

Izložbe umjetnika ne prolaze neprimjećeno od strane naših gimnazijalaca! ️Učenici 4.a i 4.c sa svojim razrednicima posjetili su izložbu umjetničkih slika u Galeriji kraljice Katarine Kosača. Radi se o izložbi slika osamnaest bugarskih umjetnika nastalih u sklopu likovne kolonije na Jahorini. Također, u velikoj izložbenoj dvorani, razgledali su izložbu slika i skulptura četvorice talijanskih umjetnika iz regije Veneto. Cilj je izožbe pokazati današnjim generacijama kako cijeniti, sačuvati i promovirati bogato kulturno nasljeđe koje povezuje narode i države. Budite dio moderne kritike, ispratite sazrijevanje modernog slikarstva na našim prostorima. Izložba ostaje otvorena do 16. listopada 2108.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Možda ima ljepših, ali nema dražih..

Povodom 1.marta - Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, Pedagoški zavod Mostar i IC štamparija Mostar, raspisali su literarni konkurs na temu : "Možda ima ljepših,...

Svirajte mi jesen stiže dunjo moja

Gimnazija Mostar-Svirajte mi jesen stiže dunjo moja Glavne uloge:Leina Tanović i Emir Rahimić Kamera i snimanje:Lamija Štukan i Emir Rahimić Montaza:Adna Ćušić Anisa Gosto Melisa Šuta https://www.facebook.com/novinarskaGM/videos/2791712564412482

Intercultural learning: From history to future

U periodu/razdoblju od 23.2. do 25.2.2021. godine održane su završne aktivnosti  projekta "Intercultural learning: From history to future". U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i...

Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Dan ružičastih majica se obilježava zadnje srijede u mjesecu februaru, a proglašen je Međunarodnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja u školama. Obilježavanje ovog dana potaknuto...

Dan engleskog jezika

Dan engleskog jezika obilježava se 23.4.2021., Novinarska sekcija vam daje prijedlog da odaberete jednu knjigu s popisa i pročitate ju na engleskom jeziku. Imate...