Posjeta direktora Francuskog instituta BiH

Dana 23.1.2019. učenike dvojezične nastave u Gimnaziji Mostar posjetio je direktor Francuskoga instituta u BiH, gospodin Raid Faure Abu Zaideh. Prisutnim učenicima je zaželio sretnu i uspješnu 2019. godinu te predstavio novu francusku lektoricu koja će s učenicima raditi lektorske vježbe do kraja ove školske godine. Ovom prigodom svim učenicima su uručene sportske majice s logom Francuskog instituta i Gimnazije Mostar – Dvojezični odjel. Učenike je pozdravio i direktor Gimnazije, gospodin Haris Idriz te svima još jednom poželio sretno i uspješno drugo obrazovno razdoblje. Susretu su prisustvovale i profesorice francuskoga jezika te voditeljica Francuskoga instituta u Mostaru

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Projekt “Učimo zajedno”

Grupa učenica četvrtih razreda naše škole redovito se okuplja svakog petka od jedanaestog mjeseca kako bi pružile podršku i pomogle osobama s Downovim sindromom...

Svečano obilježavanje 130 godina Gimnazije Mostar

Najbolja zabava je u Gimnaziji! Sretno jubilarnih 130 godina postojanja naše Stare dame! Na današnji dan, prije 130 godina, oglasilo se prvo gimnazijsko zvono. Simbol obrazovanja i...

Mjesec knjige

"Čitanje je putovanje koje nas vodi daleko čak i kad smo ukopani u jedno mjesto" H.L. Borhes Završetak mjeseca oktobra-mjeseca knjige obilježili smo prisustvom interaktivnoj radionici...

Edukacija školskog tima u sklopu projekta Vijeća Evrope/Europe

Gimnazija Mostar jedina je škola iz Hercegovine koja će sa 8 škola sudjelovati/učestovati u projektu "Kvalitetno obrazovanje za sve", koji podržava ured Vijeća Evrope/Europe. Dio...