Poetska večer

val2Povodom Valentinova, u suradnji s Gimnazijom Mostar i Francuskim institutom, u Narodnoj knjižnici HNŽ Hrvatskog doma Herceg Stjepan Kosača, 11.2.2016. upriličena je večer poezije na francuskom jeziku. Učenici IV. b razreda Gimnazije, s profesoricom francuskog jezika, Lidijom Rotim, rado su se odazvali pozivu za sudjelovanje u programu u sklopu kojega su čitali stihove Preverta, Verlainea, Apollinairea. Značaju ove poetske večeri doprinijela je i nazočnost učenika Srednje turističko-ugostiteljske škole u pratnji profesorice francuskog jezika, gospođe Dražane Dujmović te profesorice francuskog jezika Antonije Nikolić (Srednja ekonomska škola Mostar). Po završenom oficijelnom dijelu programa, za sve nazočne upriličen je obilazak Narodne knjižnice. Zahvaljujući ljubaznosti domaćina, učenici i profesori su, među ostalim, imali prigodu vidjeti i Misal, najstariju knjigu iz opusa knjižnice, tiskanu 1485. godine, te pročitati nekoliko redaka na starohrvatskom jeziku.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Novogodišnja čestitka na francuskom jeziku

Na konkursu za izradu najbolje novogodišnje čestitke na francuskom jeziku kog su inicirali učenici koji uče francuski jezik kao drugi strani jezik I-IV razreda...

STEM čas

U utorak, 29.12.2020.godine, učenici II1 razreda s profesoricom Amirom Džeko su imali STEM čas na temu: Određivanje pH vrijednosti. Zbog online nastave i pridržavanja...

One B&H, One Book

English Club je u studenom i prosincu bio dio projekta One B&H, One Book, te su naši članovi u tom periodu pročitali roman Nick...

Darivanje 4. c razred

20.12.2020. godine, 4.c razred je pod vodstvom razrednice prof. Romele Šunjić, organizirao darivanje u duhu nadolazećih blagdana. Svim učenicima i osoblju koji slave predstojeće...

Frankofono odjeljenje

Okončanje prvog obrazovnog razdoblja u Dvojezičnom frankofonom odjeljenju/odjelu naše škole Polaznici Dvojezičnog frankofonog odjeljenja/odjela III i IV razreda su na zajedničkog času 17. 12. 2020....