Poetska večer

val2Povodom Valentinova, u suradnji s Gimnazijom Mostar i Francuskim institutom, u Narodnoj knjižnici HNŽ Hrvatskog doma Herceg Stjepan Kosača, 11.2.2016. upriličena je večer poezije na francuskom jeziku. Učenici IV. b razreda Gimnazije, s profesoricom francuskog jezika, Lidijom Rotim, rado su se odazvali pozivu za sudjelovanje u programu u sklopu kojega su čitali stihove Preverta, Verlainea, Apollinairea. Značaju ove poetske večeri doprinijela je i nazočnost učenika Srednje turističko-ugostiteljske škole u pratnji profesorice francuskog jezika, gospođe Dražane Dujmović te profesorice francuskog jezika Antonije Nikolić (Srednja ekonomska škola Mostar). Po završenom oficijelnom dijelu programa, za sve nazočne upriličen je obilazak Narodne knjižnice. Zahvaljujući ljubaznosti domaćina, učenici i profesori su, među ostalim, imali prigodu vidjeti i Misal, najstariju knjigu iz opusa knjižnice, tiskanu 1485. godine, te pročitati nekoliko redaka na starohrvatskom jeziku.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest o početku školske godine

Obavijest o početku nove školske godine možete vidjeti klikom na sljedeći link : obavijest za ucenike

12. dani BHAAAS-a (Bosnian-Herzegovinian American Academy of Arts and Sciences) u Gimnaziji Mostar

Ponosni smo domaćini susreta svjetskih znanstvenika, umjetnika, doktora i profesora koji su se okupili na 12. danima BHAAAS-a u BiH u razdoblju od 24....

Popravni ispiti-NPP na hrvatskom jeziku

Raspored popravnih ispita za kolovoz 2021. godine možete vidjeti klikom na sljedeći link: popravni ispiti kolovoz 2021.

Prijava za upis u Gimnaziju Mostar

Prijavu za upis u prvi razred Gimnazije Mostar možete skinuti na sljedećem linku: Prijava na konkurs - natjecaj

Završni ispit u Dvojezičnom frankofonom razredu

Učenici Ebru Zuhal Gilić i Lorens Stranjak su danas s uspjehom položili završni ispit po programu bilingvalne frankofone nastave u Gimnaziji Mostar. Ispit je obavljen...