Peri ruke i uzmi igračku bez muke

Pandemija virusa Korona je donijela velike probleme našem gradu, pa su učenici Gimnazije Mostar odlučili pokrenuti projekt pod nazivom “Peri ruke i uzmi igračku bez muke”. Projekt ima za cilj napraviti prirodne sapune s igračkama koje će učenici i profesori Gimnazije Mostar podijeliti polaznicima vrtića kako bi razvili naviku pranja ruku.
Profesori i učenici su kontaktirali partnere koji će doprijeniti ovom projektu i pomoći im da ostvare ideju. Jedan od partnera će pomoći na modeliranju i izradi igračaka na 3 D printeru (prof. Amira Dzeko i 5 učenika). Profesorice Sanja Novaković i Jasmina Ćatić su kontaktirale firme koje su zastupnici za distribuciju kozmetičkih preparata i hemikalija. Nakon izrade igračaka i kalupa na 3 D printeru pristupit će se izradi sapuna u školskoj laboratoriji-kabinet hemije (10 učenika – po 5 u grupi). Na dobivenim proizvodima izvršit će se reakcija saponifikacije,a nakon toga pakovanje i distribucija proizvoda. U procesu pakovanja uključeni su prof. Amela Selimić i pet učenika . Distribucija sapuna će se odvijati uz poštivanje epidemioloških mjera (prof. Azra Kurtović i 5 učenika).
Jako je važna zaštita kože kod djece od raznih hemikalija, pa će zbog toga učenici Gimnazije Mostar ponuditi prirodne i zanimljive sapune.

Projekt je podržan od organizacije MIOS Interaktivne otvorene škole Tuzla u sklopu nastavne prakse servisnog učenja.
NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

BLS obuka

Prva skupina profesora Gimnazije Mostar sudjeluje u BLS obuci za pružanje prve pomoći unesrećenima. Svatko se može naći u situaciji da mu je potrebna...

Gimnazija Mostar za Bunu

Jučer i danas, za Dan škole Gimnazije Mostar, profesor Saša Šantić je organizirao likovnu radionicu u kojoj je u duhu steAm projekta uskladio izradu...

Svjetski dan nepušenja

Svake godine 31.svibnja/maja obilježavamo , kojeg je potakla Svjetska zdravstvena organizacija 1987. godine. Pušenje duhana danas se smatra jednim od najznačajnijih čimbenika rizika za...

Dan Gimnazije Mostar

Danas je Dan Gimnazije Mostar. Stara damo, neka ti je sretan rođendan! Učenici Vijeća učenika Gimnazije Mostar pripremili su prigodnu čestitku kao poziv budućim gimnazijalcima! Dobro...

Dan škole

Učenici dramske sekcije su kratkim videouratkom obilježili Dan škole. Pogledajte kako se naša škola osjeća u ovo pandemijsko vrijeme. Tekstopisac: Luka Marić Gimnazija: Lana Gačić Snimatelj i...