Peri ruke i uzmi igračku bez muke

Pandemija virusa Korona je donijela velike probleme našem gradu, pa su učenici Gimnazije Mostar odlučili pokrenuti projekt pod nazivom “Peri ruke i uzmi igračku bez muke”. Projekt ima za cilj napraviti prirodne sapune s igračkama koje će učenici i profesori Gimnazije Mostar podijeliti polaznicima vrtića kako bi razvili naviku pranja ruku.
Profesori i učenici su kontaktirali partnere koji će doprijeniti ovom projektu i pomoći im da ostvare ideju. Jedan od partnera će pomoći na modeliranju i izradi igračaka na 3 D printeru (prof. Amira Dzeko i 5 učenika). Profesorice Sanja Novaković i Jasmina Ćatić su kontaktirale firme koje su zastupnici za distribuciju kozmetičkih preparata i hemikalija. Nakon izrade igračaka i kalupa na 3 D printeru pristupit će se izradi sapuna u školskoj laboratoriji-kabinet hemije (10 učenika – po 5 u grupi). Na dobivenim proizvodima izvršit će se reakcija saponifikacije,a nakon toga pakovanje i distribucija proizvoda. U procesu pakovanja uključeni su prof. Amela Selimić i pet učenika . Distribucija sapuna će se odvijati uz poštivanje epidemioloških mjera (prof. Azra Kurtović i 5 učenika).
Jako je važna zaštita kože kod djece od raznih hemikalija, pa će zbog toga učenici Gimnazije Mostar ponuditi prirodne i zanimljive sapune.

Projekt je podržan od organizacije MIOS Interaktivne otvorene škole Tuzla u sklopu nastavne prakse servisnog učenja.
NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest za učenike

Nastava u školskoj 2023./2024. godini počinje u ponedjeljak, 4.9.2023. godine, prema sljedećem rasporedu: I. smjena – treći i četvrti razred s početkom nastave u 7,30...

UPIS UČENIKA U ŠKOLSKU 2023./24. GODINU

Upis učenika u druge, treće i četvrte razrede za školsku 2023./24. Godinu obavit će se u utorak, 29.8.2023. godine u vremenu od 8:30 do...

Popravni ispit NPPNHJ

Raspored polaganja popravnih jspita u kolovozu možete vidjeti klikom na sljedeći link popravni 2023  

Obavijest za učenike

Podjela svjedodžbi,  diploma i zahvalnica za učenike od prvog do trećeg razreda održat će se u srijedu 28.lipnja 2023. prema sljedećem rasporedu: Prvi odjeli ...

Školski godišnjak 2022./2023.

Još uvijek niste odlučili koju školu upisati? Klara Jovanović, učenica 1.c razreda, je pripremila pregled svih aktivnosti koje smo imali u školskoj 2022./2023. godini. Dobro ste...