One B&H, One Book/Jedna BiH, jedna knjiga

Gimnazija Mostar se putem sekcije English Club i u suradnji s našim stalnim partnerom, Američkim kutkom Mostar, prijavila za sudjelovanje u projektu One B&H, One Book/Jedna BiH, jedna knjiga, a prva online diskusija održana je u ponedjeljak, 9.studenog. Naši vrijedni ljubitelji knjige su uživali povezujući likove, okolnosti i dogadjaje, te iznoseći svoje kritičko mišljenje na engleskom jeziku o prva četiri poglavlja romana spisateljice Nick Stoun, “Dear Martin”, ocijenjenog u Americi kao obvezno štivo za adolescente. Roman prati 17-ogodišnjeg Justyce-a koji se u svojoj unutarnjoj borbi s rasnim predrasudama u svom dnevniku obraća svom uzoru M.L. King Junior-u, dobitniku Nobelove nagrade za mir i čuvenom tvorcu govora “I have a dream”.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Servisno učenje u nastavi

Dana 20.11.2020. godine održan je webinar u organizaciji MIOS Tuzla na temu “Nastavak saradnje sa školama na implementiranju Servisnog učenja u nastavi”. Webinaru je...

Međunarodni dan tolerancije

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. novembra. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje različitosti. Učenice III1 razreda Gimnazije Mostar obilježile...

Svjetski dan šećerne bolesti

Svjetski dan šećerne bolesti obilježava se 14. novembra. Cilj je podizanje svijesti o utjecaju šećerne bolesti na porodicu oboljele osobe, edukacije porodice i oboljelih,...

Science overcomes prejudice

Dana 10.11.2020. godine u prostorijama Gimnazije Mostar potpisan je memorandum o saradnji/suradnji između Gimnazije Mostar i Udruge SPARK škola. Predmet potpisivanja Memoranduma jeste uspostavljanje ...

One B&H, One Book/Jedna BiH, jedna knjiga

Gimnazija Mostar se putem sekcije English Club i u suradnji s našim stalnim partnerom, Američkim kutkom Mostar, prijavila za sudjelovanje u projektu One B&H,...