One B&H, One Book/Jedna BiH, jedna knjiga

Gimnazija Mostar se putem sekcije English Club i u suradnji s našim stalnim partnerom, Američkim kutkom Mostar, prijavila za sudjelovanje u projektu One B&H, One Book/Jedna BiH, jedna knjiga, a prva online diskusija održana je u ponedjeljak, 9.studenog. Naši vrijedni ljubitelji knjige su uživali povezujući likove, okolnosti i dogadjaje, te iznoseći svoje kritičko mišljenje na engleskom jeziku o prva četiri poglavlja romana spisateljice Nick Stoun, “Dear Martin”, ocijenjenog u Americi kao obvezno štivo za adolescente. Roman prati 17-ogodišnjeg Justyce-a koji se u svojoj unutarnjoj borbi s rasnim predrasudama u svom dnevniku obraća svom uzoru M.L. King Junior-u, dobitniku Nobelove nagrade za mir i čuvenom tvorcu govora “I have a dream”.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Naši učenici i projekti za Noć istraživača

1.PROJEKT/PROJEKAT: ZELENA ŠKOLA Mentor: prof. Amela Sefo Selimić Učenici: Adna Ćušić,Anes Mušić,Džan Omeragić,Leina Tanović,Lamija Štukan,Belma Bašić • Ovim projektom želimo osvijestiti građane o štetnosti koje se nalaze...

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...

Deutsch macht Spaß

Dragi učenici od I.-IV.razreda, svi ste pozvani da se pridružite novoj sekciji , Deutsch macht Spaß, da poboljšamo komunikaciju, opušteno vladamo izrazima, i kroz...