Odabrane najbolje aplikacije na m:tel app natjecanju

Učenici naše škole sudjelovali su u programiranju i kreiranju mobilne aplikacije za Android ili iOS u okviru društveno odgovornog projekta m:tel app natjecanje. Svojom inovacijom bili su jedni od pet pobjedničkih ekipa. Svi autori najboljih aplikacija osvojili su pametne mobilne telefone i dijele jednu od pet ravnopravnih nagrada.

Aplikacija Smart Study namijenjena je učenicima i studentima. Pruža im priliku da na inovativan način organiziraju svoj akademski život. Nakon unosa škole, fakulteta ili smjera, korisnici aplikacije dobivaju listu predmeta s mogućnošću unosa ocjena, pri čemu im aplikacija računa postignuti prosjek. Aplikacija nudi listu predmeta i željenih ocjena da bi se postigao željeni prosjek. Smart Study pruža mogućnost podsjećanja na važne testove ili ispite.

Cilj natjecanja je afirmiranje suvremenih znanja, povezivanje učenika i poticanje na kreiranje inovativne aplikacije na lokalnim jezicima. Od 26.2. do 28.2. 2018. godine naši učenici će sudjelovati na regionalnom natjecanju u Beogradu sa srednjoškolcima iz Srbije i  Crne Gore. Najbolji će osigurati ulaznicu za svjetsku konferenciju IDTechEx Shou u Berlinu i specijalnu nagradu za inovativnost.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Možda ima ljepših, ali nema dražih..

Povodom 1.marta - Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, Pedagoški zavod Mostar i IC štamparija Mostar, raspisali su literarni konkurs na temu : "Možda ima ljepših,...

Svirajte mi jesen stiže dunjo moja

Gimnazija Mostar-Svirajte mi jesen stiže dunjo moja Glavne uloge:Leina Tanović i Emir Rahimić Kamera i snimanje:Lamija Štukan i Emir Rahimić Montaza:Adna Ćušić Anisa Gosto Melisa Šuta https://www.facebook.com/novinarskaGM/videos/2791712564412482

Intercultural learning: From history to future

U periodu/razdoblju od 23.2. do 25.2.2021. godine održane su završne aktivnosti  projekta "Intercultural learning: From history to future". U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i...

Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Dan ružičastih majica se obilježava zadnje srijede u mjesecu februaru, a proglašen je Međunarodnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja u školama. Obilježavanje ovog dana potaknuto...

Dan engleskog jezika

Dan engleskog jezika obilježava se 23.4.2021., Novinarska sekcija vam daje prijedlog da odaberete jednu knjigu s popisa i pročitate ju na engleskom jeziku. Imate...