Odabrane najbolje aplikacije na m:tel app natjecanju

Učenici naše škole sudjelovali su u programiranju i kreiranju mobilne aplikacije za Android ili iOS u okviru društveno odgovornog projekta m:tel app natjecanje. Svojom inovacijom bili su jedni od pet pobjedničkih ekipa. Svi autori najboljih aplikacija osvojili su pametne mobilne telefone i dijele jednu od pet ravnopravnih nagrada.

Aplikacija Smart Study namijenjena je učenicima i studentima. Pruža im priliku da na inovativan način organiziraju svoj akademski život. Nakon unosa škole, fakulteta ili smjera, korisnici aplikacije dobivaju listu predmeta s mogućnošću unosa ocjena, pri čemu im aplikacija računa postignuti prosjek. Aplikacija nudi listu predmeta i željenih ocjena da bi se postigao željeni prosjek. Smart Study pruža mogućnost podsjećanja na važne testove ili ispite.

Cilj natjecanja je afirmiranje suvremenih znanja, povezivanje učenika i poticanje na kreiranje inovativne aplikacije na lokalnim jezicima. Od 26.2. do 28.2. 2018. godine naši učenici će sudjelovati na regionalnom natjecanju u Beogradu sa srednjoškolcima iz Srbije i  Crne Gore. Najbolji će osigurati ulaznicu za svjetsku konferenciju IDTechEx Shou u Berlinu i specijalnu nagradu za inovativnost.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Projekt “Učimo zajedno”

Grupa učenica četvrtih razreda naše škole redovito se okuplja svakog petka od jedanaestog mjeseca kako bi pružile podršku i pomogle osobama s Downovim sindromom...

Svečano obilježavanje 130 godina Gimnazije Mostar

Najbolja zabava je u Gimnaziji! Sretno jubilarnih 130 godina postojanja naše Stare dame! Na današnji dan, prije 130 godina, oglasilo se prvo gimnazijsko zvono. Simbol obrazovanja i...

Mjesec knjige

"Čitanje je putovanje koje nas vodi daleko čak i kad smo ukopani u jedno mjesto" H.L. Borhes Završetak mjeseca oktobra-mjeseca knjige obilježili smo prisustvom interaktivnoj radionici...

Edukacija školskog tima u sklopu projekta Vijeća Evrope/Europe

Gimnazija Mostar jedina je škola iz Hercegovine koja će sa 8 škola sudjelovati/učestovati u projektu "Kvalitetno obrazovanje za sve", koji podržava ured Vijeća Evrope/Europe. Dio...