Obilježavanje Svjetskog dana zdravlja

danzdravlja1004Dana 7. 4. učenici Gimnazije Mostar su s  učenicima Srednje medicinske škole Mostar obilježili Svjetski dan zdravlja tako što su na Španskom trgu zainteresiranim građanima mjerili šećer i krvni pritisak. Učenici Medicinske škole održali su i prezentaciju prve pomoći za učenike prvog razreda Gimnazije Mostar.  Zajedničkim aktivnostima pokušali su probuditi svijest građana o važnosti svakodnevne brige o zdravlju.Svjetski dan zdravlja je ujedno i prilika za dodatnu promociju zdravlja organiziranjem raznih događaja i javno-zdravstvenih akcija koje treba da imaju za cilj promociju zdravog život.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Peri ruke i uzmi igračku bez muke

Realizacija projekta "" Naši učenici i profesori vrijedno rade na proizvodnji sapuna za djecu, polaznike vrtića.

Interactive Workshop on British Culture

Dana 4.3.2021. godine učenici IV2 razreda su pratili radionicu pod nazivom: Interactive Workshop on British Culture ("What comes to your mind when you think...

Možda ima ljepših, ali nema dražih..

Povodom 1.marta - Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, Pedagoški zavod Mostar i IC štamparija Mostar, raspisali su literarni konkurs na temu : "Možda ima ljepših,...

Svirajte mi jesen stiže dunjo moja

Gimnazija Mostar-Svirajte mi jesen stiže dunjo moja Glavne uloge:Leina Tanović i Emir Rahimić Kamera i snimanje:Lamija Štukan i Emir Rahimić Montaza:Adna Ćušić Anisa Gosto Melisa Šuta https://www.facebook.com/novinarskaGM/videos/2791712564412482

Intercultural learning: From history to future

U periodu/razdoblju od 23.2. do 25.2.2021. godine održane su završne aktivnosti  projekta "Intercultural learning: From history to future". U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i...