Novosti iz Dvojezičnog frankofonog odjela/odjeljenja

Uz uvažavanje svih epidemioloških mjera koje su trenutačno/trenutno na snazi, 04. 11. 2020. upriličen je susret učenika prvih razreda Gimnazije Mostar koji kao drugi strani jezik uče francuski te istodobno/istovremeno pohađaju i dvojezičnu nastavu na francuskome jeziku.Ispred Francuskog instituta u BiH, učenike 16.generacije Dvojezičnog frankofonog odjela/odjeljenja Gimnazije Mostar je pozdravila gospođa Jasmina Zvonić, voditeljica Podružnice/Ogranka Francuskog instituta u Mostaru, te predstavila učenicima novu lektoricu, Ninu Blanchard, koja će s učenicima raditi lektorske vježbe do kraja 2020. godine.Ovom prigodom/prilikom svim učenicima su uručene sportske majice s logom Francuskog instituta i Gimnazije Mostar, zaštitne maske te promotivni materijal Francuskoga instituta. Susretu su prisustvovale i profesorice francuskoga jezika Indira Maksumić i Lidija Rotim.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Servisno učenje u nastavi

Dana 20.11.2020. godine održan je webinar u organizaciji MIOS Tuzla na temu “Nastavak saradnje sa školama na implementiranju Servisnog učenja u nastavi”. Webinaru je...

Međunarodni dan tolerancije

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. novembra. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje različitosti. Učenice III1 razreda Gimnazije Mostar obilježile...

Svjetski dan šećerne bolesti

Svjetski dan šećerne bolesti obilježava se 14. novembra. Cilj je podizanje svijesti o utjecaju šećerne bolesti na porodicu oboljele osobe, edukacije porodice i oboljelih,...

Science overcomes prejudice

Dana 10.11.2020. godine u prostorijama Gimnazije Mostar potpisan je memorandum o saradnji/suradnji između Gimnazije Mostar i Udruge SPARK škola. Predmet potpisivanja Memoranduma jeste uspostavljanje ...

One B&H, One Book/Jedna BiH, jedna knjiga

Gimnazija Mostar se putem sekcije English Club i u suradnji s našim stalnim partnerom, Američkim kutkom Mostar, prijavila za sudjelovanje u projektu One B&H,...