Novosti iz Dvojezičnog frankofonog odjela/odjeljenja

Uz uvažavanje svih epidemioloških mjera koje su trenutačno/trenutno na snazi, 04. 11. 2020. upriličen je susret učenika prvih razreda Gimnazije Mostar koji kao drugi strani jezik uče francuski te istodobno/istovremeno pohađaju i dvojezičnu nastavu na francuskome jeziku.Ispred Francuskog instituta u BiH, učenike 16.generacije Dvojezičnog frankofonog odjela/odjeljenja Gimnazije Mostar je pozdravila gospođa Jasmina Zvonić, voditeljica Podružnice/Ogranka Francuskog instituta u Mostaru, te predstavila učenicima novu lektoricu, Ninu Blanchard, koja će s učenicima raditi lektorske vježbe do kraja 2020. godine.Ovom prigodom/prilikom svim učenicima su uručene sportske majice s logom Francuskog instituta i Gimnazije Mostar, zaštitne maske te promotivni materijal Francuskoga instituta. Susretu su prisustvovale i profesorice francuskoga jezika Indira Maksumić i Lidija Rotim.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Stres u školama

STRES U ŠKOLAMA Rad u školi je dosta zahtjevan posao, posebice za one učitelje i/ili nastavnike srednjih škola koji savjesno i odgovorno pristupaju odgoju i...

Obrazovanje za mir

U okviru programa „Obrazovanje za mir“, NDC Mostar i Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK/Ž održali su trening za profesore srednjih škola. Cilj...

“Peri ruke i uzmi igračku bez muke”

Projekt izrade prirodnih sapuna za djecu mostarskih vrtića je upotpunosti realiziran i to posljednjom,najbitnijom etapom, a to je podnijela sapuna zanimljivog oblika i izgleda...

Frankofonija 2021.godine

Francuski institut u Bosni i Hercegovini ( Ogranak u Mostaru) raspisao je konkurs za izradu najbolje razglednice na francuskom jeziku na temu "Ajfelov toranj",...

Konkurs -Natječaj

Konkurs -natječa za izbor ravnatelja-direktora i zamjenika ravnatelja -direktora možete vidjeti klikom na sljedeći link Konkurs-NatjecajGM