Novi uspjeh frankofona Gimnazije Mostar

Ambasadorica Republike Francuske gđa Claire Bodony proglasila je pobjednike na kvizu -takmičenju iz poznavanja francuskog jezika i frankofone kulture 4.maja 2015.godine u prostorijama Francuskog instituta u Mostaru.  Frankofoni Gimnazije Mostar imali su još jedan povod za slavlje. Učenik IV razreda Marko Bulajić osvojio je 1.nagradu u kategoriji “ Mladi frankofoni“, koja uključuje desetodnevni boravak u Univerzitetskom centru specijaliziranom za izučavanje jezika CAVILLAM u gradu Vichyu ( pokrajina Auvergne). Učenice Azra Kazazić i Mirna Ševa dijele 2.nagradu u istoj kategoriji i uručeni su im prigodni pokloni TV5 LE MONDE.Učenica Anja Pehar je osvojila 1.nagradu u kategoriji „ Frankofoni juniori“. Pobjednici u ovoj kategoriji uručeni su prigodni pokloni.Ugodno druženje u prostorijama instituta pratila je i degustacija čuvenih francuskih croissanta.dvojezicna

 

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...

Deutsch macht Spaß

Dragi učenici od I.-IV.razreda, svi ste pozvani da se pridružite novoj sekciji , Deutsch macht Spaß, da poboljšamo komunikaciju, opušteno vladamo izrazima, i kroz...

Sretan vam Europski dan jezika!

"One language sets you in a corridor for life. Two languages open every door along the way." Frank Smith "Wer fremde Sprachen nicht kennt, weiss...