Naši učenici na konferenciji u Sarajevu

29.11.2018. Dvanaest je učenika naše škole u pratnji profesora Vladimira Šarovića posjetilo Sarajevo, te nazočilo konferenciji upriličenoj od strane Norveške ambasade. Radionica se sastojala od tri dijela. U prvom dijelu upriličena je prezentacija grupe mladih iz Srebrenice ( ,,Srebrenica Wave”), zatim fondacije ,,Mozaik” i tvrtke ,,Networks”. U drugom dijelu sudionici su bili podijeljeni u skupine, te su imali priliku razgovarati o unaprijed postavljenim pitanjima. Pitanja su se odnosila na poboljšanje uvjeta za mlade ljude u sredinama iz kojih dolaze. Imali su priliku iznnijeti svojie ideje i mišljenja. U pauzama je sudionike zabavljao poznati glazbenik Vladimir Kajević, a radionicu je pratio fotograf Dženat Dreković. Pored učenika srednjih škola iz Sarajeva i Mostara, na radionici je također sudjelovalo i nekoliko ambasadora, mladih predstavnika političkih stranaka te nevladinih organizacija koje se bave mladima.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Projekt “Učimo zajedno”

Grupa učenica četvrtih razreda naše škole redovito se okuplja svakog petka od jedanaestog mjeseca kako bi pružile podršku i pomogle osobama s Downovim sindromom...

Svečano obilježavanje 130 godina Gimnazije Mostar

Najbolja zabava je u Gimnaziji! Sretno jubilarnih 130 godina postojanja naše Stare dame! Na današnji dan, prije 130 godina, oglasilo se prvo gimnazijsko zvono. Simbol obrazovanja i...

Mjesec knjige

"Čitanje je putovanje koje nas vodi daleko čak i kad smo ukopani u jedno mjesto" H.L. Borhes Završetak mjeseca oktobra-mjeseca knjige obilježili smo prisustvom interaktivnoj radionici...

Edukacija školskog tima u sklopu projekta Vijeća Evrope/Europe

Gimnazija Mostar jedina je škola iz Hercegovine koja će sa 8 škola sudjelovati/učestovati u projektu "Kvalitetno obrazovanje za sve", koji podržava ured Vijeća Evrope/Europe. Dio...