Nagrada za najboljeg i najsavjesnijeg čitaoca 2018. godine

Ciceron je rekao: “Soba bez knjiga je kao čovjek bez duše.” Opskrbimo i sobe i duše. Knjiga zaista ima tu moć. Zbog nje se pronađemo i u njoj se gubimo. Ona je, prije svega, utočište i naša najstrpljivija učiteljica.U prostorijama ˝Kluba čitalaca˝ Narodne biblioteke Mostar 7. 11. 2018. godine održana je promocija zbirke basni ˝Horozgrad˝ autorice Elmire Helać-Mekić. Riječ je o njenom trećem autorskom djelu namijenjenom najmlađoj čitalačkoj publici. Autorica je naglasila kako je neizmjerno zahvalna djeci iz osnovnih i srednjih mostarskih škola koja su došla na promociju i dodaje kako su upravo ona njena profesija i životna inspiracija. Na ovoj promociji proglašeni su najbolji i najsavjesniji čitaoci 2018. godine među kojima je i Lamija Rahić, učenica trećeg razreda naše škole. Iskrene čestitke Lamiji!

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Možda ima ljepših, ali nema dražih..

Povodom 1.marta - Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, Pedagoški zavod Mostar i IC štamparija Mostar, raspisali su literarni konkurs na temu : "Možda ima ljepših,...

Svirajte mi jesen stiže dunjo moja

Gimnazija Mostar-Svirajte mi jesen stiže dunjo moja Glavne uloge:Leina Tanović i Emir Rahimić Kamera i snimanje:Lamija Štukan i Emir Rahimić Montaza:Adna Ćušić Anisa Gosto Melisa Šuta https://www.facebook.com/novinarskaGM/videos/2791712564412482

Intercultural learning: From history to future

U periodu/razdoblju od 23.2. do 25.2.2021. godine održane su završne aktivnosti  projekta "Intercultural learning: From history to future". U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i...

Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Dan ružičastih majica se obilježava zadnje srijede u mjesecu februaru, a proglašen je Međunarodnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja u školama. Obilježavanje ovog dana potaknuto...

Dan engleskog jezika

Dan engleskog jezika obilježava se 23.4.2021., Novinarska sekcija vam daje prijedlog da odaberete jednu knjigu s popisa i pročitate ju na engleskom jeziku. Imate...