Mir i bratstvo

Učenici prvog razreda su poslali simboličnu poruku mira sa Starog mosta u Mostaru 8. aprila 2019. godine u sklopu projekta „Mir i bratstvo“, kog Asocijacija “Kultura i religija“ iz francuskog grada Savernea provodi u zemljama Balkana. Pokrovitelj projekta je UNESCO.Poruke naših učenika na temu „Mir i bratstvo“ će biti, između ostalih, ugrađene u ogroman zidni prekrivač (patchwork), a videosnimak tokom susreta u Mostaru će poslužiti kao jedna od sastavnica izložbe, planirane za kraj ove godine u prostorijama UNESCO-a u Parizu.U pratnji članova spomenutog udruženja bili su učenici i profesori Gimnazije Haut-Barr, a kratko druženje svih učesnika u Centru za kulturu je bila prilika za upoznavanje i razmjenu ideja. Prigodnim govorima prisutnima su se obratili članovi francuskog udruženja, direktor Gimnazije Mostar prof. Haris Idriz, predstavnici Odjela društvenih djelatnosti Grada Mostara i Ogranka Francuskog instituta u Mostaru

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Znanjem gradi BiH

ZNANJEM GRADI BiH! Perzijsko-bosanski koledž s internatom održao je još jedno takmičenje za učenike osnovnih i srednjih škola povodom Dana državnosti BiH. PRVO MJESTO za...

Servisno učenje u nastavi

Dana 20.11.2020. godine održan je webinar u organizaciji MIOS Tuzla na temu “Nastavak saradnje sa školama na implementiranju Servisnog učenja u nastavi”. Webinaru je...

Međunarodni dan tolerancije

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. novembra. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje različitosti. Učenice III1 razreda Gimnazije Mostar obilježile...

Svjetski dan šećerne bolesti

Svjetski dan šećerne bolesti obilježava se 14. novembra. Cilj je podizanje svijesti o utjecaju šećerne bolesti na porodicu oboljele osobe, edukacije porodice i oboljelih,...

Science overcomes prejudice

Dana 10.11.2020. godine u prostorijama Gimnazije Mostar potpisan je memorandum o saradnji/suradnji između Gimnazije Mostar i Udruge SPARK škola. Predmet potpisivanja Memoranduma jeste uspostavljanje ...