Mir i bratstvo

Učenici prvog razreda su poslali simboličnu poruku mira sa Starog mosta u Mostaru 8. aprila 2019. godine u sklopu projekta „Mir i bratstvo“, kog Asocijacija “Kultura i religija“ iz francuskog grada Savernea provodi u zemljama Balkana. Pokrovitelj projekta je UNESCO.Poruke naših učenika na temu „Mir i bratstvo“ će biti, između ostalih, ugrađene u ogroman zidni prekrivač (patchwork), a videosnimak tokom susreta u Mostaru će poslužiti kao jedna od sastavnica izložbe, planirane za kraj ove godine u prostorijama UNESCO-a u Parizu.U pratnji članova spomenutog udruženja bili su učenici i profesori Gimnazije Haut-Barr, a kratko druženje svih učesnika u Centru za kulturu je bila prilika za upoznavanje i razmjenu ideja. Prigodnim govorima prisutnima su se obratili članovi francuskog udruženja, direktor Gimnazije Mostar prof. Haris Idriz, predstavnici Odjela društvenih djelatnosti Grada Mostara i Ogranka Francuskog instituta u Mostaru

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Naši učenici i projekti za Noć istraživača

1.PROJEKT/PROJEKAT: ZELENA ŠKOLA Mentor: prof. Amela Sefo Selimić Učenici: Adna Ćušić,Anes Mušić,Džan Omeragić,Leina Tanović,Lamija Štukan,Belma Bašić • Ovim projektom želimo osvijestiti građane o štetnosti koje se nalaze...

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...

Deutsch macht Spaß

Dragi učenici od I.-IV.razreda, svi ste pozvani da se pridružite novoj sekciji , Deutsch macht Spaß, da poboljšamo komunikaciju, opušteno vladamo izrazima, i kroz...