Mir i bratstvo

Učenici prvog razreda su poslali simboličnu poruku mira sa Starog mosta u Mostaru 8. aprila 2019. godine u sklopu projekta „Mir i bratstvo“, kog Asocijacija “Kultura i religija“ iz francuskog grada Savernea provodi u zemljama Balkana. Pokrovitelj projekta je UNESCO.Poruke naših učenika na temu „Mir i bratstvo“ će biti, između ostalih, ugrađene u ogroman zidni prekrivač (patchwork), a videosnimak tokom susreta u Mostaru će poslužiti kao jedna od sastavnica izložbe, planirane za kraj ove godine u prostorijama UNESCO-a u Parizu.U pratnji članova spomenutog udruženja bili su učenici i profesori Gimnazije Haut-Barr, a kratko druženje svih učesnika u Centru za kulturu je bila prilika za upoznavanje i razmjenu ideja. Prigodnim govorima prisutnima su se obratili članovi francuskog udruženja, direktor Gimnazije Mostar prof. Haris Idriz, predstavnici Odjela društvenih djelatnosti Grada Mostara i Ogranka Francuskog instituta u Mostaru

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

BLS obuka

Prva skupina profesora Gimnazije Mostar sudjeluje u BLS obuci za pružanje prve pomoći unesrećenima. Svatko se može naći u situaciji da mu je potrebna...

Gimnazija Mostar za Bunu

Jučer i danas, za Dan škole Gimnazije Mostar, profesor Saša Šantić je organizirao likovnu radionicu u kojoj je u duhu steAm projekta uskladio izradu...

Svjetski dan nepušenja

Svake godine 31.svibnja/maja obilježavamo , kojeg je potakla Svjetska zdravstvena organizacija 1987. godine. Pušenje duhana danas se smatra jednim od najznačajnijih čimbenika rizika za...

Dan Gimnazije Mostar

Danas je Dan Gimnazije Mostar. Stara damo, neka ti je sretan rođendan! Učenici Vijeća učenika Gimnazije Mostar pripremili su prigodnu čestitku kao poziv budućim gimnazijalcima! Dobro...

Dan škole

Učenici dramske sekcije su kratkim videouratkom obilježili Dan škole. Pogledajte kako se naša škola osjeća u ovo pandemijsko vrijeme. Tekstopisac: Luka Marić Gimnazija: Lana Gačić Snimatelj i...