MICC WeB 2018!

Učenici četvrtih razreda u pratnji profesorice Dijane Ereš sudjelovali su u projektu MICC WeB 2018. u Sarajevu. Projekt je trajao od 16.10.2018. do 21.10.2018. Teme pokrivene kroz trideset radnih sati predavanja i radionica su edukacija o ljudskim pravima, metode građanskog obrazovanja, povijesna pozadina konflikata u Rwandi, Njemačkoj tijekom Drugog svjetskog rata i Jugoslaviji. Učenici su simulirali suđenja navedenih slučajeva, obučavani i pripremani od strane pravnih trenera: Tvrtka Patera, Viktora Prlje, Like Jurjević, Ane Janković, Aleksandra Milanovića, Stefana Nonkovića, Maje Nenadović i Jasmina Elezovića. Koordinator projekta bio je Fuad Avdagić. U projektu su sudjelovale škole iz Sremske Mitrovice, Šapca, Rijeke, Labina i Ilijaša. Iskustvo je bilo lijepo i za učenike i za profesoricu. Mišljenja smo kako ovakvi projekti grade mostove zbližavajući mlade i ljude različitog etničkog i nacionalnog podrijetla

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Prijava za upis u Gimnaziju Mostar

Prijavu za upis u prvi razred Gimnazije Mostar možete skinuti na sljedećem linku: Prijava na konkurs - natjecaj

Završni ispit u Dvojezičnom frankofonom razredu

Učenici Ebru Zuhal Gilić i Lorens Stranjak su danas s uspjehom položili završni ispit po programu bilingvalne frankofone nastave u Gimnaziji Mostar. Ispit je obavljen...

Konkurs / Natječaj za upis u prvi razred Gimnazija Mostar

Konkurs / Natječaj za upis u prvi razred Gimnazije Mostar možete vidjeti klikom na sljedeći link : Konkurs Natjecaj za upis I razred 2021-2022 godina...

BLS obuka

Prva skupina profesora Gimnazije Mostar sudjeluje u BLS obuci za pružanje prve pomoći unesrećenima. Svatko se može naći u situaciji da mu je potrebna...

Gimnazija Mostar za Bunu

Jučer i danas, za Dan škole Gimnazije Mostar, profesor Saša Šantić je organizirao likovnu radionicu u kojoj je u duhu steAm projekta uskladio izradu...