Maturanti u Španjolskoj

Gaudijevo krunsko djelo, punog imena ‘El Temple Expiatori de la Sagrada Familia’ ili skraćeno ‘La Sagrada Familia’, posjeti više od tri milijuna ljudi na godinu. Naši maturanti uživaju u razgledu ove veličanstvene građevine uz stručna pojašnjenja profesorice Dijane i profesora Saše.Gradnja katedrale počela je 19. ožujka 1882. i izvorno je povjerena arhitektima Martorellu i Francescu de Paula Villaru, a projekt 1883. prelazi u ruke tada mladom i perspektivnom arhitektu Gaudiju. On je znatno promijenio Villarov izvorni plan kombinacijom arhitektonsko-građevnog stila koji sjedinjuje gotičku disciplinu sa zaobljenim linijama, jasnoću i jednostavnost modernizma s ambiciozno strukturiranim stupovima i lukovima, sve bogato urešeno nizom simbola.Sagrada Familia zapravo znači Sveta obitelj (njoj je posvećena ta crkva, a dodijeljen joj je i status bazilike). Do Gaudíjeve smrti nije dovršena ni jedna četvrtina te goleme građevine, a radovi traju i danas. Postoji namjera da Sagrada Familia bude dovršena do 2026. godine tj. do 100. godišnjice arhitektove smrti.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest o početku školske godine

Obavijest o početku nove školske godine možete vidjeti klikom na sljedeći link : obavijest za ucenike

12. dani BHAAAS-a (Bosnian-Herzegovinian American Academy of Arts and Sciences) u Gimnaziji Mostar

Ponosni smo domaćini susreta svjetskih znanstvenika, umjetnika, doktora i profesora koji su se okupili na 12. danima BHAAAS-a u BiH u razdoblju od 24....

Popravni ispiti-NPP na hrvatskom jeziku

Raspored popravnih ispita za kolovoz 2021. godine možete vidjeti klikom na sljedeći link: popravni ispiti kolovoz 2021.

Prijava za upis u Gimnaziju Mostar

Prijavu za upis u prvi razred Gimnazije Mostar možete skinuti na sljedećem linku: Prijava na konkurs - natjecaj

Završni ispit u Dvojezičnom frankofonom razredu

Učenici Ebru Zuhal Gilić i Lorens Stranjak su danas s uspjehom položili završni ispit po programu bilingvalne frankofone nastave u Gimnaziji Mostar. Ispit je obavljen...