Mario Čule boravak u Francuskoj

mario culeMario Čule, učenik IVb odjela Gimnazije Mostar po hrvatskom nastavnom planu i programu je, nakon osvojenog 2. mjesta u konačnom poretku u BiH u kategoriji odraslih (od 15. do 25. godina) na natjecanju iz poznavanja francuskog jezika, kulture i civilizacije u sklopu svjetskih dana Frankofonije koje je organizirao Francuski institut u BiH u ožujku 2014. godine, zajedno sa svojim prijateljem Ammarom Ćesko iz Sarajeva (1. mjesto), boravio sedam dana (od 17.8.-23.8.) u renomiranoj i licenciranoj školi francuskog jezika CAVILAM-Alliance Française smještenoj u gradu Vichy u regiji Auvergne u samom središtu Francuske. Na proputovanju za Vichy kratko su se zaustavili u Parizu gdje su posjetili trg Place de Bastille i u četvrti Marais park i trg Place des Vosges gdje se nalazi rodna kuća francuskog književnika Victora Hugoa. Učenici su bili smješteni u obiteljima koje su im pružile topao doček i nezaboravan boravak. Nakon početnog testiranja i određivanja razine znanja francuskog jezika naših učenika, nastavu su pohađali u prostorijama gore naznačene Škole u jutarnjim satima, a u poslijepodnevnim satima su aktivno sudjelovali u radu radionica. Svatko od sudionika je predstavio svoju zemlju, kulturu i običaje odnosno radilo se o svojevrsnoj razmjeni mišljenja i iskustava. Kroz nastavu i radionice učenici su još bolje upoznali francuski jezik, kulturu, povijest kao i svakodnevni život svojih domaćina.  Slobodno vrijeme su naši učenici iskoristili za obilazak grada i povijesnih spomenika. U večernjim satima su nazočili koncertima, ljetnim igrama, spektaklima i sl.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Projekt “Učimo zajedno”

Grupa učenica četvrtih razreda naše škole redovito se okuplja svakog petka od jedanaestog mjeseca kako bi pružile podršku i pomogle osobama s Downovim sindromom...

Svečano obilježavanje 130 godina Gimnazije Mostar

Najbolja zabava je u Gimnaziji! Sretno jubilarnih 130 godina postojanja naše Stare dame! Na današnji dan, prije 130 godina, oglasilo se prvo gimnazijsko zvono. Simbol obrazovanja i...

Mjesec knjige

"Čitanje je putovanje koje nas vodi daleko čak i kad smo ukopani u jedno mjesto" H.L. Borhes Završetak mjeseca oktobra-mjeseca knjige obilježili smo prisustvom interaktivnoj radionici...

Edukacija školskog tima u sklopu projekta Vijeća Evrope/Europe

Gimnazija Mostar jedina je škola iz Hercegovine koja će sa 8 škola sudjelovati/učestovati u projektu "Kvalitetno obrazovanje za sve", koji podržava ured Vijeća Evrope/Europe. Dio...