DRAMSKA SEKCIJA 

Sastanak Dramske sekcije održava se srijedom od 12.40h – 13.35h.

Voditelj sekcije: Munevera Slato

LITERARNO – RECITATORSKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Naira Ćorajević

NOVINARSKA SEKCIJA 

Voditelj sekcije: Merima Peco

LITERARNO – NOVINARSKA SEKCIJA 

Sekcija broji 9 članova. Održava se četvrtkom u 19,30h u staroj knjižnici.

Svaki učenik ima svoje zaduženje, pišu o važnim događajima vezanim za školu i nekim poučnim zanimljivostima koje bi se ticale njih samih. Nadareniji učenici imaju priliku iskazati svoje umijeće pisanja u zanimljivim pričama i novim stihovima.

Voditeljica: Renata Jukanović, prof.

KLUB LJUBITELJA KNJIGE

Sekcija Klub ljubitelja knjige broji 15 članova. Održava se svakog ponedjeljka u 13,30h u staroj knjižnici. Učenici su zaduženi za promicanje kulture čitanja, organiziranje akcija, te  poticanje drugih na ispunjenje istih.

Voditeljica: Renata Jukanović, prof.

Novosti iz sekcije

Leila Russell proglašena najaktivnijim čitaocem u kategoriji srednjoškolaca

Tradicionalno, još od 2016. godine, učenici Gimnazije Mostar svojim primjerom ukazuju na važnost čitanja knjige. Svake godine Narodna biblioteka Mostar proglašava najaktivnije i najsavjesnije čitaoce. U...

Knjiga za bolje sutra

Kaminić Emana, Šabić Ella, Vežić Emana i Zaklan Majla učesnice su prve radionice pod nazivom: “Knjiga za bolje sutra”, u organizaciji Narodne biblioteke Mostar...

90 godina od rođenja bosanskohercegovačkog književnika Predraga Matvejevića

U srijedu, 5. oktobra, u Centru za kulturu Mostar obilježeno je 90 godina od rođenja bosanskohercegovačkog književnika Predraga Matvejevića. U programu su učestvovali Dragan...