Od početka školske godine Likovna sekcija se redovito sastajala dva sata svaki drugi tjedan gdje su učenici Gimnazije Mostar imali priliku raditi zajedno s učenicima Koledža ujedinjenog svijeta (UWC Mostar) na usavršavanju svojih crtačkih vještina. No, kako se oslobodio jako vrijedan termin koji ujedinjuje obje smjene, sada se održava jedan sat svaki tjedan srijedom od 12.45 do 14 sati u prostorijama Školske knjižnice. Trenutačno su u tijeku pripreme za božićni ugođaj i prosinačku izložbu radova likovne sekcije.

Vođa likovne sekcije Gimnazije Mostar

Saša Šantić

Cilj  Likovne sekcije – BNPP

Cilj Likovne sekcije je približiti učenicima vrijednosti i važnosti umjetnosti i umjetničke baštine, kroz historijske činjenice ali i praktičnu nastavu. Razvijati u učenicima osjećaj za lijepo, tj.estetsko, humane vrijednosti, osjećaj za kulturu, razvoj kreativno-kritičkog mišljenja kao i  proširivanje znanja o nacionalnom i  historijskom umjetničkom nasljeđu. Također poticati individualno i kreativno stvaralaštvo, ali i osjećaj za timski rad. Iznad svega poticati razvoj divergentnog mišljenja. Sekcija je aktivna na takmičenjima i izložbama.

Vrijeme održavanja Likovne sekcije je utorak  u 17: 50h-18 :45h .

Voditelj sekcije:  Jadranka Bešo, prof.

Novosti iz sekcije

Posjetili smo izložbu “Louvre noću”

U okviru Dana frankofonije u Francuskom institutu otvorena je izložba Milomira Kovačevića Strašnog - "Louvre noću", koju su danas posjetili učenici I2 i I3...

Učenica školi, s ljubavlju

Mlada mostarska umjetnica i učenica Gimnazije Mostar Selma Omerika, poklonila je sliku svojoj školi. Selma kaže: “Poklonila sam sliku svojoj školi jer čovjek ima potrebu...

Bili smo na izložbi pod nazivom “Manuscript”, akademskog grafičara Borisa Ladana

Učenici II3 razreda, zajedno s profesoricom Jadrankom Bešo, danas su posjetili samostalnu izložbu akademskog grafičara Borisa Ladana, pod nazivom "Manuscript". Radi se o 16 kompozicija...