Od početka školske godine Likovna sekcija se redovito sastajala dva sata svaki drugi tjedan gdje su učenici Gimnazije Mostar imali priliku raditi zajedno s učenicima Koledža ujedinjenog svijeta (UWC Mostar) na usavršavanju svojih crtačkih vještina. No, kako se oslobodio jako vrijedan termin koji ujedinjuje obje smjene, sada se održava jedan sat svaki tjedan srijedom od 12.45 do 14 sati u prostorijama Školske knjižnice. Trenutačno su u tijeku pripreme za božićni ugođaj i prosinačku izložbu radova likovne sekcije.

Vođa likovne sekcije Gimnazije Mostar,

Saša Šantić

Cilj  Likovne sekcije – BNPP

Cilj Likovne sekcije je približiti učenicima vrijednosti i važnosti umjetnosti i umjetničke baštine, kroz historijske činjenice ali i praktičnu nastavu. Razvijati u učenicima osjećaj za lijepo, tj.estetsko, humane vrijednosti, osjećaj za kulturu, razvoj kreativno-kritičkog mišljenja kao i  proširivanje znanja o nacionalnom i  historijskom umjetničkom nasljeđu. Također poticati individualno i kreativno stvaralaštvo, ali i osjećaj za timski rad. Iznad svega poticati razvoj divergentnog mišljenja. Sekcija je aktivna na takmičenjima i izložbama.

Vrijeme održavanja Likovne sekcije je utorak  u 17: 50h-18 :45h .

Voditelj sekcije,  Jadranka Bešo, prof.

Novosti iz sekcije

Predavanje prof. Saša Šantić

Naš profesor Saša Šantić održao je stručno usavršavanje na temu "Usporedba nastave likovne umjetnosti po programu međunarodne diplome (IB) i Nacionalnog plana i programa"....

Gimnazija Mostar za Bunu

Jučer i danas, za Dan škole Gimnazije Mostar, profesor Saša Šantić je organizirao likovnu radionicu u kojoj je u duhu steAm projekta uskladio izradu...