Kantonalno takmičenje iz bosanskog jezika i književnosti

literarna2002U subotu, 18. februara, u atriju Karađoz-begove medrese, održano je treće Kantonalno takmičenje iz bosanskog jezika i književnosti za učenike srednjih škola Hercegovačko-neretvanskog kantona. Pedagoški zavod Mostar je bio organizator takmičenja, uz podršku Instituta za jezik Univerziteta u Sarajevu, Bosanske lingvističke akademije, BZK „Preporod“, Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu i Karađoz-begove medrese.Takmičenjem je obilježen i Međunarodni dan maternjeg jezika, a učenici su svoje znanje pokazali putem izrade panoa na temu: „Historija bosanskog jezika“, poetsko-scenskog nastupa na primjeru odabranog recitala i pisanja eseja na temu: „Uloga Alije Isakovića u afirmaciji bosanskog jezika, književnosti, kulture i tradicije“.Zahvaljujemo se učenicama koje su dobro predstavile našu školu, a to su: Hatidža Fočić, Asja Čelebić, Sabra Čolić i Ariana Nuspahić. Posebne čestitke učenici Ariani Nuspahić koja je osvojila drugo mjesto  u kategoriji pisanja eseja!

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest za učenike

NPP na hrvatskom jeziku Podjela uvjerenja za učenike, poslije završenog polugodišta u školskoj 2021./2022. godini obavit će se u četvrtak, 30.12.2021. godine, prema sljedećem rasporedu: ...

Naši učenici i projekti za Noć istraživača

1.PROJEKT/PROJEKAT: ZELENA ŠKOLA Mentor: prof. Amela Sefo Selimić Učenici: Adna Ćušić,Anes Mušić,Džan Omeragić,Leina Tanović,Lamija Štukan,Belma Bašić • Ovim projektom želimo osvijestiti građane o štetnosti koje se nalaze...

Upis English club

Upis English club

Europski dan jezika 3c

Europski dan jezika obilježio je i 3.c. Učenici Tajma Hadžajlić i Karlo Jovanović su pripremili i održali prezentaciju o engleskom jeziku, njegovoj povijesti, dijalektima...