Kantonalno takmičenje iz bosanskog jezika i književnosti

literarna2002U subotu, 18. februara, u atriju Karađoz-begove medrese, održano je treće Kantonalno takmičenje iz bosanskog jezika i književnosti za učenike srednjih škola Hercegovačko-neretvanskog kantona. Pedagoški zavod Mostar je bio organizator takmičenja, uz podršku Instituta za jezik Univerziteta u Sarajevu, Bosanske lingvističke akademije, BZK „Preporod“, Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu i Karađoz-begove medrese.Takmičenjem je obilježen i Međunarodni dan maternjeg jezika, a učenici su svoje znanje pokazali putem izrade panoa na temu: „Historija bosanskog jezika“, poetsko-scenskog nastupa na primjeru odabranog recitala i pisanja eseja na temu: „Uloga Alije Isakovića u afirmaciji bosanskog jezika, književnosti, kulture i tradicije“.Zahvaljujemo se učenicama koje su dobro predstavile našu školu, a to su: Hatidža Fočić, Asja Čelebić, Sabra Čolić i Ariana Nuspahić. Posebne čestitke učenici Ariani Nuspahić koja je osvojila drugo mjesto  u kategoriji pisanja eseja!

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest o početku školske godine

Obavijest o početku nove školske godine možete vidjeti klikom na sljedeći link : obavijest za ucenike

12. dani BHAAAS-a (Bosnian-Herzegovinian American Academy of Arts and Sciences) u Gimnaziji Mostar

Ponosni smo domaćini susreta svjetskih znanstvenika, umjetnika, doktora i profesora koji su se okupili na 12. danima BHAAAS-a u BiH u razdoblju od 24....

Popravni ispiti-NPP na hrvatskom jeziku

Raspored popravnih ispita za kolovoz 2021. godine možete vidjeti klikom na sljedeći link: popravni ispiti kolovoz 2021.

Prijava za upis u Gimnaziju Mostar

Prijavu za upis u prvi razred Gimnazije Mostar možete skinuti na sljedećem linku: Prijava na konkurs - natjecaj

Završni ispit u Dvojezičnom frankofonom razredu

Učenici Ebru Zuhal Gilić i Lorens Stranjak su danas s uspjehom položili završni ispit po programu bilingvalne frankofone nastave u Gimnaziji Mostar. Ispit je obavljen...