Kantonalno takmičenje iz bosanskog jezika i književnosti

literarna2002U subotu, 18. februara, u atriju Karađoz-begove medrese, održano je treće Kantonalno takmičenje iz bosanskog jezika i književnosti za učenike srednjih škola Hercegovačko-neretvanskog kantona. Pedagoški zavod Mostar je bio organizator takmičenja, uz podršku Instituta za jezik Univerziteta u Sarajevu, Bosanske lingvističke akademije, BZK „Preporod“, Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu i Karađoz-begove medrese.Takmičenjem je obilježen i Međunarodni dan maternjeg jezika, a učenici su svoje znanje pokazali putem izrade panoa na temu: „Historija bosanskog jezika“, poetsko-scenskog nastupa na primjeru odabranog recitala i pisanja eseja na temu: „Uloga Alije Isakovića u afirmaciji bosanskog jezika, književnosti, kulture i tradicije“.Zahvaljujemo se učenicama koje su dobro predstavile našu školu, a to su: Hatidža Fočić, Asja Čelebić, Sabra Čolić i Ariana Nuspahić. Posebne čestitke učenici Ariani Nuspahić koja je osvojila drugo mjesto  u kategoriji pisanja eseja!

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Možda ima ljepših, ali nema dražih..

Povodom 1.marta - Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, Pedagoški zavod Mostar i IC štamparija Mostar, raspisali su literarni konkurs na temu : "Možda ima ljepših,...

Svirajte mi jesen stiže dunjo moja

Gimnazija Mostar-Svirajte mi jesen stiže dunjo moja Glavne uloge:Leina Tanović i Emir Rahimić Kamera i snimanje:Lamija Štukan i Emir Rahimić Montaza:Adna Ćušić Anisa Gosto Melisa Šuta https://www.facebook.com/novinarskaGM/videos/2791712564412482

Intercultural learning: From history to future

U periodu/razdoblju od 23.2. do 25.2.2021. godine održane su završne aktivnosti  projekta "Intercultural learning: From history to future". U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i...

Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Dan ružičastih majica se obilježava zadnje srijede u mjesecu februaru, a proglašen je Međunarodnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja u školama. Obilježavanje ovog dana potaknuto...

Dan engleskog jezika

Dan engleskog jezika obilježava se 23.4.2021., Novinarska sekcija vam daje prijedlog da odaberete jednu knjigu s popisa i pročitate ju na engleskom jeziku. Imate...