KANTONALNI PRVACI I IZ HISTORIJE

Na Kantonalnom takmičenju iz historije, u organizaciji Pedagoškog zavoda Mostar, učenici naše škole: Riad Guzin, Džan Omeragić, Tarik Begović i Ilhana Husović, uz mentorstvo profesora Azera Tipure, osvojili su PRVO MJESTO! 
Pomenuti učenici imali su zadatak pronaći, istražiti i analizirati historijske izvore na temu: “Borba protiv fašizma” te ih zajedničkim snagama, kreativnošću i maštom prikazati kroz kratki dokumentarni film koji govori o dva suprotstavljena svijeta: fašizmu – okrenutom konfliktu i nasilju i antifašizmu – okrenutom miru, ljudskim pravima i međunarodnoj saradnji.
Istraživanje i osmišljavanje teme je uključivalo interaktivnu komunikaciju između mentora i učenika po pitanju okvirnog plana rada, organizacije i realizacije istog, kao i tehničku podršku i razumijevanje od strane Američkog kutka Mostar, te zamjenice direktorice Škole gđe. Lejle Juklo i pedagogice Selme Kebo.
Čestitamo vrijednim učenicima i profesoru!
NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Raspored polaganja maturskih ispita u školskoj 2022/2023. godini – Nastavni plan i program na bosanskom jeziku

Za preuzimanje informacija o polaganju maturskih ispita u školskoj 2022/2023. godini kliknite na sljedeći link: Raspored polaganja mature BNPiP 2022_2023 Sretno maturanti !

PRVO I DRUGO MJESTO NA LITERARNOM KONKURSU

Već tradicionalno Muzej Hercegovine Mostar obilježavanje Internacionalnog dana muzeja podijeli sa učenicima osnovnih i srednjih škola Mostara javnim pozivom za učešće učenika u takmičenju...

Raspored polaganja maturalnih ispita u školskoj 2022./2023. godini NPP na hrvatskom jeziku

Za preuzimanje informacija o polaganju maturalnih ispita u školskoj 2022./2023. godini kliknite na sljedeću poveznicu: Raspored-polaganja-maturalnih-ispita-u-skolskoj-2022.-2023.-godini-NPP na hrvatskom jeziku  

TRI PRVA MJESTA NA REGIONALNOM LITERARNOM KONKURSU

Povodom 14. februara, Dana oslobođenja Mostara od fašizma, Udruženje antifašista i boraca NOR-a je raspisalo konkurs na temu: ,,Nije sloboda sa neba pala". Nakon čitanja...

Ples kao kulturološki i sociološki fenomen

Učenici III"3" pod mentorstvom profesora Amara Šipkovića učestvovali su na takmičenju pod nazivom: "Ja, građanin" u organizaciji CIVITAS-a i u saradnji sa Ministarstvom obrazovanja,...