KANTONALNI PRVACI I IZ HISTORIJE

Na Kantonalnom takmičenju iz historije, u organizaciji Pedagoškog zavoda Mostar, učenici naše škole: Riad Guzin, Džan Omeragić, Tarik Begović i Ilhana Husović, uz mentorstvo profesora Azera Tipure, osvojili su PRVO MJESTO! 
Pomenuti učenici imali su zadatak pronaći, istražiti i analizirati historijske izvore na temu: “Borba protiv fašizma” te ih zajedničkim snagama, kreativnošću i maštom prikazati kroz kratki dokumentarni film koji govori o dva suprotstavljena svijeta: fašizmu – okrenutom konfliktu i nasilju i antifašizmu – okrenutom miru, ljudskim pravima i međunarodnoj saradnji.
Istraživanje i osmišljavanje teme je uključivalo interaktivnu komunikaciju između mentora i učenika po pitanju okvirnog plana rada, organizacije i realizacije istog, kao i tehničku podršku i razumijevanje od strane Američkog kutka Mostar, te zamjenice direktorice Škole gđe. Lejle Juklo i pedagogice Selme Kebo.
Čestitamo vrijednim učenicima i profesoru!
NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Projekt “Učimo zajedno”

Grupa učenica četvrtih razreda naše škole redovito se okuplja svakog petka od jedanaestog mjeseca kako bi pružile podršku i pomogle osobama s Downovim sindromom...

Svečano obilježavanje 130 godina Gimnazije Mostar

Najbolja zabava je u Gimnaziji! Sretno jubilarnih 130 godina postojanja naše Stare dame! Na današnji dan, prije 130 godina, oglasilo se prvo gimnazijsko zvono. Simbol obrazovanja i...

Mjesec knjige

"Čitanje je putovanje koje nas vodi daleko čak i kad smo ukopani u jedno mjesto" H.L. Borhes Završetak mjeseca oktobra-mjeseca knjige obilježili smo prisustvom interaktivnoj radionici...

Edukacija školskog tima u sklopu projekta Vijeća Evrope/Europe

Gimnazija Mostar jedina je škola iz Hercegovine koja će sa 8 škola sudjelovati/učestovati u projektu "Kvalitetno obrazovanje za sve", koji podržava ured Vijeća Evrope/Europe. Dio...