Jedan učenik jedna knjiga

Povodom Mjeseca knjige članovi sekcije Klub ljubitelja knjige zajedno s voditeljicom, profesoricom Renatom Jukanović, u školi su organizirali akciju pod nazivom Jedan učenik – jedna knjiga s ciljem da se obogati knjižni fond. Prikupljanje knjiga održano je u školi 9., 10. i 11. listopada 2013. godine. Akcija je trajala cijeli 10.mjesec.

III.c odjel darovao je najveći broj knjiga, 363; II.a 304 knjige; III.2, 214 knjiga; I.c, 207 knjiga; II.1, 101 knjigu; II.3, 53 knjige; III.a 43 knjige; III.3, 19 knjiga; IV.b 16 knjiga; IV.c  6 knjiga; III.b 5 knjiga i I.b 2 knjige.Učenik Harun Šetka iz III.2 odjela je darovao najveći broj knjiga.

Odjeli koji se nisu odazvali akciji: I.a, II.b, II.c, IV.a, I.1, I.2, I.3, II.2, IV.1, IV2., IV.3 .Odjel III.c je nagrađen jednodnevnim izletom u Sarajevo, 11.11.2013.godine. Učenike III.2 odjela, kao i učenika Haruna Šetku očekuje jednodnevni izlet po izboru.

Hvala svim darovateljima!

[BMo_scrollGallery id=5 sG_thumbPosition=bottom sG_images=1 duration=slow gallery_width=300 gallery_height=200 thumbs_width=70 thumbs_height=70 sG_caption=1 sG_start=1 sG_loop=1 sG_loopThumbs=1 sG_clickable=1 sG_opacity=40 sG_area=200 sG_scrollSpeed=2 sG_autoScroll=1 sG_aS_stopOnOver=1 sG_diashowDelay=0 sG_followImages=1 sG_responsive=1 ]

 

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Intercultural learning: From history to future

Dana 24.11.2020. godine s aktivnostima je počeo projekat "Intercultural learning: From history to future". U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i učenika iz Gimnazije Mostar...

Znanjem gradi BiH

ZNANJEM GRADI BiH! Perzijsko-bosanski koledž s internatom održao je još jedno takmičenje za učenike osnovnih i srednjih škola povodom Dana državnosti BiH. PRVO MJESTO za...

Servisno učenje u nastavi

Dana 20.11.2020. godine održan je webinar u organizaciji MIOS Tuzla na temu “Nastavak saradnje sa školama na implementiranju Servisnog učenja u nastavi”. Webinaru je...

Međunarodni dan tolerancije

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. novembra. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje različitosti. Učenice III1 razreda Gimnazije Mostar obilježile...

Svjetski dan šećerne bolesti

Svjetski dan šećerne bolesti obilježava se 14. novembra. Cilj je podizanje svijesti o utjecaju šećerne bolesti na porodicu oboljele osobe, edukacije porodice i oboljelih,...