Izlet u Stolac

Učenici drugih razreda naše škole su se 10. oktobra u pratnji svojih razrednika, profesora historije i pedagogice, uputili na jednodnevni izlet u Stolac.  Prva stanica je bila Radimlja, nekropola stećaka koji datiraju iz srednjeg vijeka. Učenici su imali priliku upoznati se s historijom stećaka i njihovog lokaliteta, a samim tim i historijom svoje domovine.  Ponovili su gradivo iz geografije i književnosti bosanskog jezika.  U Stocu su ih dočekali i ugostili kolege i učenici iz JU Srednje škole Stolac.  Pokazali su im kulturno-historijske znamenitosti Stoca: Stari grad, stolačke džamije, Tekiju, Sarin most, Inat ćupriju i bistu Maka Dizdara kome su stećci bili inspiracija za zbirku “Kameni spavač”. Učenici i profesori su uživali u ljepotama suncem okupanog Stoca. Zahvaljujemo se našim kolegama iz JU Srednje škole Stolac na gostoprimstvu i lijepom druženju.

Comments are closed