Ivo Čarapina primljen kod Predsjedništva BiH

Predsjednik Vijeća učenika naše škole, Ivo Čarapina, koji je ujedno i predsjednik Vijeća učenika srednjih škola Grada Mostara, i član Vijeća mladih, dobio je poziv da u srijedu 22. 4. 2015. godine prisustvuje konferenciji Predsjedništva Bosne i Hercegovine . Zajednička konferencija Ujedinjenih naroda i Predsjedništva BiH održala se  u Parlamentarnoj skupštini BiH u Sarajevu na kojoj su predsjedavajući predsjedništva BiH i koordinator UN-a za BiH potpisali Povelju o mladima, kulturi i obrazovanju.„ Ovo je povijesni čin za Bosnu i Hercegovinu, pogotovo za mlade,  ponosan sam što sam imao priliku da kao predstavnik svih srednjoškolaca Mostara sudjelujem u njemu,“ – rekao je Ivo.

Na  dnevnom redu bile su tri točke o kojima se vodila diskusija:  1.)  položaj mladih u društvu, 2.)  kultura u BiH, 3.) Obrazovanje.
Ivo se u 3.točki javio i predstavio našu školu kao prvu u BiH koja  je administrativno ujedinila dva nastavna plana i programa po čemu je pozitivan primjer u društvu. Naglasio je kako  postoji problem u ostalim školama, koje isto nisu učinili, čiji se učenici diskriminiraju, i skloni su predrasudama. Također se pohvalio aktivnostima Vijeća učenika, koje  biva sve više prepoznato u lokalnoj zajednici kao nositelj pozitivne energije.

ivo

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Intercultural learning: From history to future

U sklopu projekta: "Intercultural learning: From history to future" u utorak, 27.01.2021.godine uručena je vrijedna donacija učenicima i profesorima Gimnazije Mostar za nastavak projektnih...

Novogodišnja čestitka na francuskom jeziku

Na konkursu za izradu najbolje novogodišnje čestitke na francuskom jeziku kog su inicirali učenici koji uče francuski jezik kao drugi strani jezik I-IV razreda...

STEM čas

U utorak, 29.12.2020.godine, učenici II1 razreda s profesoricom Amirom Džeko su imali STEM čas na temu: Određivanje pH vrijednosti. Zbog online nastave i pridržavanja...

One B&H, One Book

English Club je u studenom i prosincu bio dio projekta One B&H, One Book, te su naši članovi u tom periodu pročitali roman Nick...

Darivanje 4. c razred

20.12.2020. godine, 4.c razred je pod vodstvom razrednice prof. Romele Šunjić, organizirao darivanje u duhu nadolazećih blagdana. Svim učenicima i osoblju koji slave predstojeće...