Intercultural learning: From history to future

Dana 24.11.2020. godine s aktivnostima je počeo projekat “Intercultural learning: From history to future”. U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i učenika iz Gimnazije Mostar (Bosna i Hercegovina), Srednje Pomorske škole Kotor (Crna Gora), Ekonomske škole Užice (Srbija) i tim Centra za psihološku podršku Sensus Mostar.Osnovni cilj projekta jeste povećanje interkulturalnog učenja i kompetencija između mladih iz različitih zajednica kroz psihološke radionice i sportske aktivnosti koje olakšavaju praktično iskustvo sa interkulturalnim dijalogom.Podciljevi projekta su njegovati mobilnost mladih iz Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Gore i ojačati značajnu saradnju/ suradnju između škola koje učestvuju/sudjeluju u projektu.Prvi dan projekta učenici su putem online platforme imali sesiju s trenerima iz Centra za psihološku podršku Sensus i upoznali se sa sportskim aktivnostima koje će se odvijati putem rolla.app aplikacije.Projekat je podržan od strane RYCO-Regionalne Agencije za Mlade Balkana.Zahvaljujemo #rolla.app timu koji nam je omogućio korištenje rolla aplikacije za sportske aktivnosti.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obavijest za učenike

Nastava u školskoj 2023./2024. godini počinje u ponedjeljak, 4.9.2023. godine, prema sljedećem rasporedu: I. smjena – treći i četvrti razred s početkom nastave u 7,30...

UPIS UČENIKA U ŠKOLSKU 2023./24. GODINU

Upis učenika u druge, treće i četvrte razrede za školsku 2023./24. Godinu obavit će se u utorak, 29.8.2023. godine u vremenu od 8:30 do...

Popravni ispit NPPNHJ

Raspored polaganja popravnih jspita u kolovozu možete vidjeti klikom na sljedeći link popravni 2023  

Obavijest za učenike

Podjela svjedodžbi,  diploma i zahvalnica za učenike od prvog do trećeg razreda održat će se u srijedu 28.lipnja 2023. prema sljedećem rasporedu: Prvi odjeli ...

Školski godišnjak 2022./2023.

Još uvijek niste odlučili koju školu upisati? Klara Jovanović, učenica 1.c razreda, je pripremila pregled svih aktivnosti koje smo imali u školskoj 2022./2023. godini. Dobro ste...