Intercultural learning: From history to future

Dana 24.11.2020. godine s aktivnostima je počeo projekat “Intercultural learning: From history to future”. U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i učenika iz Gimnazije Mostar (Bosna i Hercegovina), Srednje Pomorske škole Kotor (Crna Gora), Ekonomske škole Užice (Srbija) i tim Centra za psihološku podršku Sensus Mostar.Osnovni cilj projekta jeste povećanje interkulturalnog učenja i kompetencija između mladih iz različitih zajednica kroz psihološke radionice i sportske aktivnosti koje olakšavaju praktično iskustvo sa interkulturalnim dijalogom.Podciljevi projekta su njegovati mobilnost mladih iz Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Gore i ojačati značajnu saradnju/ suradnju između škola koje učestvuju/sudjeluju u projektu.Prvi dan projekta učenici su putem online platforme imali sesiju s trenerima iz Centra za psihološku podršku Sensus i upoznali se sa sportskim aktivnostima koje će se odvijati putem rolla.app aplikacije.Projekat je podržan od strane RYCO-Regionalne Agencije za Mlade Balkana.Zahvaljujemo #rolla.app timu koji nam je omogućio korištenje rolla aplikacije za sportske aktivnosti.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Obrazovanje za mir

U okviru programa „Obrazovanje za mir“, NDC Mostar i Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK/Ž održali su trening za profesore srednjih škola. Cilj...

“Peri ruke i uzmi igračku bez muke”

Projekt izrade prirodnih sapuna za djecu mostarskih vrtića je upotpunosti realiziran i to posljednjom,najbitnijom etapom, a to je podnijela sapuna zanimljivog oblika i izgleda...

Frankofonija 2021.godine

Francuski institut u Bosni i Hercegovini ( Ogranak u Mostaru) raspisao je konkurs za izradu najbolje razglednice na francuskom jeziku na temu "Ajfelov toranj",...

Konkurs -Natječaj

Konkurs -natječa za izbor ravnatelja-direktora i zamjenika ravnatelja -direktora možete vidjeti klikom na sljedeći link Konkurs-NatjecajGM    

Izložba razglednica

Učenici završnih razreda osnovne i 1. i 2. razreda srednjih škola iz Mostara, u grupama po dvoje, pripremili su svoje razglednice na temu Ajfelov...