Intercultural learning: From history to future

Dana 24.11.2020. godine s aktivnostima je počeo projekat “Intercultural learning: From history to future”. U projektu učestvuje/sudjeluje 36 profesora i učenika iz Gimnazije Mostar (Bosna i Hercegovina), Srednje Pomorske škole Kotor (Crna Gora), Ekonomske škole Užice (Srbija) i tim Centra za psihološku podršku Sensus Mostar.Osnovni cilj projekta jeste povećanje interkulturalnog učenja i kompetencija između mladih iz različitih zajednica kroz psihološke radionice i sportske aktivnosti koje olakšavaju praktično iskustvo sa interkulturalnim dijalogom.Podciljevi projekta su njegovati mobilnost mladih iz Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Gore i ojačati značajnu saradnju/ suradnju između škola koje učestvuju/sudjeluju u projektu.Prvi dan projekta učenici su putem online platforme imali sesiju s trenerima iz Centra za psihološku podršku Sensus i upoznali se sa sportskim aktivnostima koje će se odvijati putem rolla.app aplikacije.Projekat je podržan od strane RYCO-Regionalne Agencije za Mlade Balkana.Zahvaljujemo #rolla.app timu koji nam je omogućio korištenje rolla aplikacije za sportske aktivnosti.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na hrvatskom jeziku

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

na bosanskom jeziku

Novosti

Projekt “Učimo zajedno”

Grupa učenica četvrtih razreda naše škole redovito se okuplja svakog petka od jedanaestog mjeseca kako bi pružile podršku i pomogle osobama s Downovim sindromom...

Svečano obilježavanje 130 godina Gimnazije Mostar

Najbolja zabava je u Gimnaziji! Sretno jubilarnih 130 godina postojanja naše Stare dame! Na današnji dan, prije 130 godina, oglasilo se prvo gimnazijsko zvono. Simbol obrazovanja i...

Mjesec knjige

"Čitanje je putovanje koje nas vodi daleko čak i kad smo ukopani u jedno mjesto" H.L. Borhes Završetak mjeseca oktobra-mjeseca knjige obilježili smo prisustvom interaktivnoj radionici...

Edukacija školskog tima u sklopu projekta Vijeća Evrope/Europe

Gimnazija Mostar jedina je škola iz Hercegovine koja će sa 8 škola sudjelovati/učestovati u projektu "Kvalitetno obrazovanje za sve", koji podržava ured Vijeća Evrope/Europe. Dio...